Vylepšujeme si na nich ego a málokedy komunikujeme cez ne

Dnes sa sociálne siete zvyknú využívať na rôzne veci. Hlavné z nich sú buď upevňovanie si svojho ega, ako povedal na istom videu Eckhart Tolle, či na vytváranie problémov pre kamarátov. Ktosi mi raz povedal, že vďaka Facebooku prišiel o svojich blízkych.

Dnes som si povedal, že nikdy nie je neskoro a aj to sa dá využiť na iné veci. Hoci existovali skupiny, potreboval som hlavne pomoc od mojich priateľov. Niekedy som ich zvykol súkromne kontaktovať no nevedel som, kto z nich mi bude chcieť pomôcť. Napísal som preto na časovú os istej sociálnej sieti, kde som sa zaregistroval správu, v ktorej prosím priateľov o pomoc. Hľadal som totiž istú pieseň, dokonca som poznal aj melódiu tejto piesni. Melódiu som pokojne mohol nahrať na isté úložisko súborov, no existovala tu ešte jedna pomoc. Táto pieseň bola vlastne zvučkov istej relácie. Spomenul som v príspevku reláciu a rádio, kde táto relácia bola vysielaná. Hneď mi niekto na tento príspevok odpovedal, dokonca mi poslal aj odkaz na pieseň.

Pred rokom nastala tiež situácia, kedy som použil Dropbox (dobre známe úložisko súborov), nahral som melódiu piesne na mojom keyboarde a poslal som odkaz na ten súbor, ako inak, na sociálnu sieť. Večer som si všimol, že niekto poslal mi video presne tej piesni, ktorú som hľadal.

Väčšina ľudí zdieľa s priateľmi úplné zbytočnosti, ktorých niektoré nemusia zaujímať. Niektoré stránky zverejňujú aj správy k určitým témam. Niektorí taktiež používajú sociálne médiá v prípade, ak potrebujú pomoc, alebo ich priatelia. Nevylepšujú si svoje ego a práve takýchto ľudí mám rád. Samozrejme pokiaľ sa chcete podeliť s niečim unikátnym (nie s nejakými hlúposťami) so svojimi priateľmi, to je opäť niečo iné.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s