Ako hudba môže odhaliť povahové črty

Toto je môj osobný názor na hudbu, ktorý sa istým ľuďom páčiť nebude. Niekedy totiž stačí ľudí spoznať podľa hudby, ktorú buď počúvajú, alebo len prepočujú. Prepočuť hudbu znamená, že je im jedno, aká hudba sa hrá. Niektorí ľudia sa chcú zmeniť práve vďaka hudbe, takže si zmenia žáner počúvanej hudby, ale nemusí to vôbec pomôcť.

  • Ľudia, ktorí počúvajú etnickú hudbu, či hudbu New age sú nezávislí ľudia odstrkovaní spoločnosťou iba preto, preto že propagujú multikulturalizmus a iným ľuďom sa to nepáči. Na druhej strane je dôležité poznamenať, že títo ľudia nenútia do multikulturalizmu a etnickej hudby iných ľudí.
  • Pri fanúšikoch Reggae niekedy platí aj to, že sa hrajú na Rastafariánov tak, že fajčia trávu (Marihuanu) bez toho, aby si uvedomili symboliku tejto drogy v tomto štýle. Niektorí majú radi tento žáner práve kvôli tomu, že sa dá použiť ako v populárnej hudbe, tak aj v etnickej hudbe, či pri Hip-Hope.
  • Keď už spomínam Hip-Hop, dosť ľudí, čo ho počúva sa hrajú na frajerov. Pre takýchto ľudí môže byť násilie obyčajným spôsobom, ako vyriešiť problémy.
  • Pri Heavy metale platí to isté. Keď členovia Hip-Hopu pijú, Metalisti to môžu robiť oveľa viac. Tam už treba si dávať pozor aj na agresiu.
  • Niektorí počúvajú hudbu len kvôli tancom, to platí v prípade Latinsko – Americkej hudby.
  • Čo sa týka klasickej hudby, tam je len jeden striktný smer a iné smery sú o ničom. Znamená to, že len klasická hudba je tá skvelá a nič iné neexistuje.
  • Jazz je dá sa povedať pokračovateľ klasickej hudby. Pre takýchto ľudí platí len klasická hudba a Jazz, ako hlavné prúdy. Takíto ľudia majú zlé názory na ostatné hudobné žánre a sú obmedzení len tými dvomi spominanými žánrami.
  • Ľudia, čo počúvajú populárnu hudbu hudbu, ako takú riešiť vôbec nebudú. Tam patria aj ľudia, ktorí počúvajú evergreeny a niektorí z týchto ľudí sa vracajú do minulosti.
  • Čo sa týka relaxačnej hudby (alebo hudby New age) sú to ľudia, ktorí si vypočujú aj etnickú hudbu a za hudbou vidia extatický, či mystický zážitok niečoho nadpozemského, akoby hudba bola univerzálnym jazykom.

Zvyknem občas sledovať ľudí, ktorí sa venujú rôznym hudobným žánrom, hoci hudobníkmi nemusia byť, len tej hudbe fandia. Či je to trend, či tú hudbu komponujú, charakter sa môže prejaviť. Niekedy ale môže platiť, že tí, ktorí sa zaujímajú o Hip-Hop môžu zastávať také názory ako tí, čo počúvajú hudbu New age. Nemusí to byť tak celkom presné, ale pri väčšine platia práve tie veci, ktoré som vymenoval.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s