Príroda ukazuje, aká je najdokonalejšia hudba

Keď som pred niekoľkými dňami počul pentatoniku vo zvukoch Kalimby, potom som si otvoril okno a započúval som sa do zvukov vtákov zistil som, že všetko so všetkým súvisí. Dnes sa opäť potvrdili preukázané veci, o ktorých takmer nikto nič nevie.

Dnes som si konečne prevzal tovar v hudobnej predajni, ktorý tam na mňa čakal od minulého týždňa. Všetko sa podarilo a nepálska flauta sa ocitla v mojich rukách. Stačilo si už len overiť, či bude obsahovať práve také tóny, ako má pravá nepálska pastierská flauta obsahovať. Išlo mi o to, či sa dá na nej zahrať pentatonika. Môj predpoklad bol správny, dala sa zahrať. Vyšiel som teda von a začal som hrať. Pri niektorých hudobných nástrojov je ľahko poznať podľa vôni, či materiál, z ktorého boli hudobné nástroje vyrábané je prírodný. Táto nepálska flauta ma presvedčila, že práve v nej sa nachádza prostredie chudobnej krajiny, kde bola vyrobená. Drevo malo zvláštnu vôňu, ktorá mi okamžite navodila predstavu Nepálu a ich kultúry.

Prekvapeniam ešte nemal byť koniec. Narazil som totiž na článok, ktorý bol o rádiu, ktorý vysiela zvuky lesa. Bol som prekvapený z toho, aké zmeny nastávajú vo vysielaniach rádii. Opäť sa začalo potvrdzovať, že najkrajšiu hudbu má príroda a že všetko so všetkým súvisí. Príroda ukázala opäť svoje tajomstvá. Je už na ľudí, ako s nimi naložia.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s