Prezentácia etnickej hudby a motivácia

Keď som zakladal blogy Globe of music myslel som hlavne na prezentáciu hudby z rôznych krajín, hudby rôznych kultúr a národov a nedúfal som v to, aký to bude mať dopad. Napriek tomu plán vyšiel a v súčasnej dobe, kedy sa začínajú šíriť rôzne populistické, či extrémistické názory si myslím, že môže tento blog byť určitým pozitívnym prínosom, ako prezentovať určité kultúry z tej lepšej stránky. Najprv to bola facebooková stránka, potom blog s rôznymi videami. Rozhodol som sa, že budem hlavne poskytovať hudobné ukážky bez názoru, preto že názory môžu byť rôzne.

Blogy boli vytvorené v Slovenčine a Angličtine. Na slovenskom blogu som ale písal viac, než na anglický blog a snažil som sa ho spropagovať všade, kde sa dalo. Pomaly som strácal nádej, že môj blog niekoho bude zaujímať. Raz mi ale niekto okomentoval článok o mongolskom hrdelnom speve. To ma motivovalo a tak som mohol publikovať ďalšie a ďalšie články. Niekedy som označoval aj mojich priateľov na sociálnych sieťach, aby si to pozreli aj ich priatelia. Niekedy som moje blogy aj upravoval tak, aby to vyzeralo lepšie, pridal som tam rôzne funkcie, ako napríklad prekladač a mnohé iné.

Minulý týždeň som môj blog predstavil ďalším ľuďom a dostal som motiváciu k tomu, aby som publikoval ďalšie články. Myslím na slovenskú verziu blogov Globe of music. Veľmi ma to potešilo a povedal som si: “Možno bude fanúšikov málo, no nájdu sa nejakí ľudia. Možno záujemcov o etnickú hudbu bude málo, no nejakí určite budú.” To ma posunulo dopredu a zvýšil som produkciu článkov, pustil som sa do hľadania hudobných zdrojov a niečo som si o danných hudobných kultúrach naštudoval hlavne v Angličtine, preto že české a slovenské zdroje nie sú také spoľahlivé. Oplatilo sa a medzi ľuďmi, ktorým sa páčili moje príspevky na sociálnych sieťach boli aj úplne noví ľudia. To ma potešilo.

Okrem toho som postupne začal písať aj o slovenskej hudbe na anglickej verzii a niektoré články prekladať. Pevne verím, že môže môj blog zlepšiť medziľudské vzťahy a zmeniť obraz určitých ľudí o niektorých národoch. Mám rád všetkých a rozlišujem len dobrých a zlých ľudí, hoci v dnešnej dobe nie je to ľahké.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s