Len pre vyvolených? alebo o duchovnu už bez názoru

Asi takto znela otázka, ktorá bola jasná, ako presne mierená strela z dela. Bolo to jasné, ako slnko na nebi, či slnečný deň, alebo hviezdna noc. Ani som nemohol tušiť, čo prišlo. Rany od osudu sa len tak hrnuli, no nenapíšem, kto bol za tým. Každý má svoj pohľad na vec.

S istou mojou kamarátkou som začal rozhovor, ktorý bol taký, ako má byť. Dosť ma udivovalo, ako sa zaujíma o nové duchovno, no tajomstvá toho, čo mi povedala tu vyjavené na svetlo internetových informácii nebudú. Šokujúca správa bola ale pre mňa, že určití ľudia, ktorí boli zle porodení sa nemôžu zaujímať o nové duchovno, alebo o New age. Viem, sú na to rôzne názory, ako napríklad to, že toto hnutie je diablova pasca. Ibaže tu existuje množstvo pohľadov na diabla, pravého, či falošného Boha. Od mojej kamarátky som počul, že Boh je láska. Čo to vlastne je tá láska? Rôzne otázky sa mi rojili hlavou, ako množstvo dotieravých a nebezpečných sršňov. Nedalo sa nič robiť, musel som si určité veci priznať. Ale, ako je potom možné, že cítim od takýchto ľudí nejakú energiu? To je jedno, či negatívnu, alebo pozitívnu. Nebudem mojich známych z nového duchovna, ani ich energiu uvádzať. Nechám ich v anonymite, ale skúsim ju opísať z pohľadu človeka, ktorý má fantastickú predstavivosť a naznačiť, čo to je. Skrátka a dobre, je to tajomná energia. Majú ju zrejme deti Nového duchovna, ako napríklad indigové deti. Neviem sám, prečo, ale práve takíto ľudia majú napojenie na niečo, čomu určité náboženské skupiny závidia a nazývajú týchto ľudí Satanisti, diablovi synovia a dcéry a tak podobne.

Teraz prejdem aj na naše náboženstvá a nové hnutia, ktoré vznikli z Kresťanstva, či iných náboženstiev. Je zaujímavé sledovať, ako niekto má okamžite požehnanie od Boha, lebo je členom nejakého hnutia a uzdravuje, ako Kristus. V súčastnej dobe taktiež vznikajú rôzne tézy o slovanstve Krista, či ľudia sa radšej obracajú na pannu Máriu, hoci aj o nej som počul určité názory, ktoré tu uvádzať nebudem. To isté sa týka aj zakladateľa Islamu, či Koránu vôbec. Na Bibliu taktiež existujú určité názory, preto že bola písaná jazykom tých, ktorí pred tým proti Kresťanstvu bojovali. Takto sa to ale hovorí a je otázne, či je to pravda. Skutočne niektorí ľudia veria v Boha, alebo sa len tak pretvarujú? Ja v neho verím tiež?

Práve teraz nadišla chvíľa, kedy musím sa vám priznať, že po istých udalostiach, ktoré sa mi prihodili včera veľmi pochybujem o tom, že ľudia veria v pravého Boha a o tom, že pravoveriaci sú esoterici a exoterici sa len pretvarujú. Voľakedy som sa o tieto veci nezaujímal a prehlasoval som kacírske myšlienky práve kvôli zneužívaniu slova Boh, že Boh neexistuje. Bez Boha by ale nevzniklo toto všetko, preto že niečo mocné je za tými vedami, ktoré ešte tak celkom neobjasnili podstatu sveta. Obdivujem Miku Waltariho a jeho románových hrdinov, preto že dá sa povedať, že aj ja som presne taký, ako oni. Sú osamelí a hľadajú pravdu sveta, ktorá je zdá sa povedať, odkrytá pre určitých ľudí, ktorí môžu mať rôzne názory. Niektorí z týchto ľudí to vedia pekne zneužiť a taktiež svoje schopnosti dokážu použiť na to, aby ovládli slabších. Ak sa ale niekto cíti ponížený aj vrámci duchovna, vytvorí si vlastnú vieru, kde bojuje v mene svojho Boha proti ľuďom iného Boha a tu začínajú rôzne rozbroje, či vojny. Netreba ale zabúdať ale na jednu vec, že ak duchovno zlihá, ešte je tu jedno východisko, to je strata viery v Boha, čiže Ateizmus. Títo ľudia neriešili existenciu Boha vôbec a tvrdili presne to, že Boh je somarina. “Človek predsa vznikol z opice.” Nuž, to môže byť úplná pravda, ibaže na rozdiel od tých opíc, či Primátov my máme rozum, ktorý pekelne zneužívame. Ľudia sa dokonca boja, že keby vznikol kybernetický mozog a niekto by vytvoril super umelú neurónovú sieť a potom špeciálny stroj, celý svet by bol už úplne na dne. Ibaže ľudia vari neničia tiež dosť a niekedy aj v mene sily, ktorá všetko vytvorila? Napriek tomu verím, že sa na Zemi narodí ďalšia civilizácia. Počul som o nálezoch sochy človeka, ktorá bola vytvorená ešte pred našim rodom. Kto ju mohol vytvoriť? Nejaká super rasa, ktorá zasiala počiatky civilizácie na Zemi v Mezopotámii, Amerike, Egypte, Číne, či Indii? Bola to ona stará civilizácia, ktorej mnohí vravia “Atlantída”? To sa nevie, ale ľudstvo ide dosť do materiálna a konzumizmu. Potrebujeme proste prežiť a nové duchovno je len pre vyvolených? Vážne len určitá skupina ľudí prežije a mnohí budú v mene Boha bojovať a tváriť sa, že v neho veria. Nuž čo? Aj to musí byť a za to si môžeme sami.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s