Záujem o alikvotný spev v hlavných médiách

Niekedy sa stáva nemožné. Niekedy už aj médiá hlavného prúdu si konečne uvedomia, že existujú aj zaujímavosti mimo toho, čo propagujú. Na druhej strane je dôležité si priznať, že kopec vecí je zamlčaných pred verejnosťou, preto že ľudia nechcú sa o nich dozvedieť. Niekedy ale v rôznych komunitách sa dostane na povrch niečo, čo zmení nie len človeka, ale aj pohľad toho človeka na určité veci. Takto to bolo aj v prípade, kedy som počul po prvý krát mongolský hrdelný spev, no nejako som ho nemal v láske. Neskôr som si uvedomil, že okrem jedného tónu spevák spieva dva, či tri tóny naraz a bolo. Potom, po istom období, čo som počúval Beatbox som si uvedomil, že to nie je ono. Cez etnickú hudbu som sa dostal k alikvotnému spevu a začal som ho praktikovať.

Dnes som si išiel pozrieť správy. Málokedy pozerám televíziu, rádiá dodnes mám rád. Nevedel som sám, prečo ale ostal som pri správach. Cítil som, že niečo zaujímavé nastane a veru, nastalo. Dozvedel som sa o mongolskom hiphopérovi, ktorý pri Hiphope používa niečo, čo nazývame hrdelný spev. Je to súčasť alikvotného spevu, ale vtedy mi srdce zaplesalo. Konečne si niekto uvedomil aj z mediálneho hlavného prúdu, že alikvotný spev existuje.

Možno raz bude niekde aj reportáž o alikvotnom speve. Určite raz niekto vysvetlí moderátorom v rádiu, či televízii, ako tento vokálny prejav vzniká. Konečne som sa dočkal toho, že sa niečo bude rozprávať o alikvotnom speve aj u nás, hoci hrdelný spev je trochu odlišný od toho, ktorému hovoríme alikvótny, hoci ho tam pokojne môžeme kvôli tým alikvótom tam zaradiť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s