Sľuby niekedy môžu byť zbytočné

Občas sa stáva, že niekedy sľubujeme, no potom sa to ukáže, ako zbytočnosť. Dnes som sa o tom presvedčil už niekoľký krát.

Začnem ale pekne od začiatku. V istom časopise pre nevidiacich som narazil na článok, ktorý sa krútil okolo budúcnosti NVDA, istého čítača obrazovky pre nevidiacich, ktorý je zadarmo. Pre tých, ktorí nevedia, čo to je čítač obrazovky, je to aplikácia, ktorá umožňuje pracovať človeku so zrakovými postihnutými s počítačom. To ale bol len začiatok, ale nejako som o tej budúcnosti začal pochybovať. Nevedel som sám, prečo. Rozhodol som sa pozrieť aj na dobre populárnu sociálnu sieť, hoci tam väčšinou ľudia prezentujú rôzne somariny a upevňujú si ego. Tentokrát som ale nemusel dlho hľadať a hneď sa mi naskytol zaujímavý pohľad na článok, kde sa písalo o tom, ako NVDA tím opustil jeden z jeho otcov. Pre istotu som sa pozrel aj do jednej komunity pre nevidiacich a tam bol uverejnený ďalší článok o tejto veci. “Žeby tie predchádzajúce sľuby na NVDA konferencii boli zbytočné?” Kladiem si aj teraz túto otázku a nerád priznávam, že asi áno.

Opäť mi ale osud ponúkol dobrú lekciu do života, ktorá sa potvrdila. Niekto s ňou určite súhlasiť nebude. “Niekedy je lepšie nesľubovať nemožné pre toho človeka, či pre týchto ľudí.” To sa potvrdilo aj vtedy, keď som čítal tento článok. Čo sa týka NVDA, existuje na to isté vyjadrenie a nemusí sa dotýkať len NVDA. Niekedy niečo začne šťastne, no potom sa tragicky končí. Kríza môže nastať v rôznych situáciach a taktiež aj u programátorov, či chcú, alebo nie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s