Ohňostroje za reláciu

Už od Júna 2017 nahrávam reláciu pre rádio ZK Hudobná mandala. Rádio ZK je komunitné rádio programu pre nevidiacich, ktorý sa nazýva Zvuková konferencia. Pred niekoľkými dňami sme si vrámci komunity aj s jej zakladateľom robili žarty, že za túto reláciu bude odpálený ohňostroj. Táto relácia má totiž najviac častí nahratých vrámci rádia ZK, no ja som rád, že môžem ľuďom priniesť niečo nové.

Do Zvukovej konferencie som nahrával príspevky týkajúce sa hudby, no z úplne inej oblasti, ktorú málokto pozná. Išlo mi o propagáciu intuitívnej hudby, ktorá ako som sám spoznal predsalen existuje. Musíme ju ale nájsť sami. Niektorí tomu hovoria aj prirodzená hudba. V istom časopise, kde aj tam občas napíšem nejaký článok som nazval túto hudbu aj bio hudbou, preto že je čistá a čerstvá a vôbec hraná s ľahkosťou duše a človeka. Opísať sa to slovami nedá a možno tomu niektorí ani rozumieť nebudú. Práve vďaka týmto mojim príspevkom a väčšine pozitívnych reakcii na moje príspevky som sa rozhodol, že budem v tom pokračovať. Na koniec mi pomohla komunita a tak mi navrhli, aby som nahrával relácie pre Rádio ZK. Možno to bolo aj preto, preto že som nahrával danné úvahy do dvoch a viacerych príspevkov (myslím len na jednu konkrétnu tému) a týkalo sa to hlavne hudby. Okrem toho, keďže hudobné nástroje tohto hudobného žánru nestoja veľa a sú jednoduché na hru som si povedal, že im poskytnem aj dôkazy. Niektoré videá (napríklad ako čisté ladenie) boli na internete a tak som okrem hry na nástroje poskytol aj nejaké tie internetové ukážky. Situácia sa vyvinula tak, že mi niekto z komunity navrhol, aby som o tých nástrojoch a iných veciach nahrával relácie pre rádio ZK. Vec som si prekonzultoval zo správcom tejto komunity, ktorý tento môj nápad schválil a pustil som sa do práce.

Na začiatku Júna už takmer desať relácii som stihol nahrať, inšpirácie prichádzali z rôznych zdrojov a nápady sa množili. Okolo 20. Augusta 2017 už bolo nahratých 39 relácii a to sa v čase, keď píšem tento článok vysiela len piata. Rádio ZK je totiž amatérske rádio a tak tieto relácie sa budú striedať po dvoch, či troch týždňoch. Okrem toho sú archivované aj na archíve tohto rádia. Všetki informácie okolo tejto aj iných relácii môžete nájsť tu.

Keď som si všimol, že je už okolo štyridsať častí nahratých, rozhodol som sa založiť aj facebookovú stránku, kde informujem o častiach tohto programu. Kto vie, možno vytvorím aj vlastný blog pre tento hudobný program.

V závere tohto článku by som sa chcel poďakovať Stanislavovi Brožovi, ktorý založil zvukovú konferenciu za to, že mi poskytol možnosť prezentovať moje názory na hudbu. Ako som sa pred niekoľkými dňami dozvedel, mám dosť relácii nahratých a oveľa viac, než ostatní. Možno sa môže stať aj to, že už nebude čo nahrávať a buď bude relácia na iné (duchovné) témy, alebo nebude žiadna. Uvidíme, čo čas ukáže.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s