Zlí bojujú proti zlu

Častokrát zažívam nemilé prekvapenia, v niektorých prípadoch smiešne. Bohužiaľ, to už nie je internet, ale reálny život. Tí, ktorí strašia proti Diablovi sa nehanbia v mene Boha zabíjať. Ide z týchto ľudí len nenávisť a oni chcú bojovať proti zlu? Častokrát na to doplatia práve tí, s ktorými sa dá ľahko manipulovať a čítajú nie len rôzne články na internete, ale aj rôzne časopisy, ktoré sa vydávajú za kresťanské.

Pred niekoľkými rokmi sa mi stál podivuhodný prípad. Spieval som si pieseň Gangnam style. Ani sám neviem, prečo mi táto melódia prišla do hlavy. Musím sa priznať, že trochu ma tento hudobný žáner zaujíma, hoci mám naň svoj názor, ale mám ho rád, ako hociktorú hudbu, no nepočúvam tento žáner dosť často. Prejdem radšej ku spomínanej piesni. Keď som ju spieval, isté dievča sa ma opýtalo: “Veríš v Boha?” “Prečo?” Opýtal som sa jej ja. “Preto že tá pieseň je o Diablovi, súvisí s Diablom.” Veľmi ma to prekvapilo a preto, že podľa mňa toto dievča nečítalo text piesne som sa jej opýtal. “Odkiaľ to vieš?” “Z istého farského časopisu.” Potom som jej vysvetlil, čo je za tým a vysvetlím to pre istotu aj tu všetkým, ktorí čítajú tieto hlúposti.

Čo sa týka voči môjmu postoju k Bohu, je taký, aký je. Určite mnohí z vás vedia, o aké veci sa zaujímam a mne to problém nerobí. Zdá sa ale, že ostatní nezniesli (v rátane fundamentálnych a radikálnych Kresťanov), že kórejská pieseň je oveľa populárnejšou, než sa zdá. Pozor, nechcem urážať všetkých Kresťanov, preto že medzi nimi sú aj takí, ktorí za Boha a Kresťanstvo nebojujú a prímu všetko. Teraz radšej prejdem rovno k vysvetleniu, prečo niekto napísal taký článok, ako napísal. Ide tu o závisť, že nejakí Kórejci, ktorí ani Kresťania nie sú nahrajú výbornú populárnu pieseň. Tak napíše článok, ktorému iní uveria, no niektorí ľudia si okamžite vytvoria obraz o Kresťanstve iba na základe toho zlého. Toto sa ale netýka Kresťanstva, ale aj napríklad Islamu. Pred niekoľkými mesiacmi som narazil na správu, že kresťanskí Vandali vyčíňali v budhistickom chráme. Stavím sa, že toto Kresťanské vôbec nebolo, veď Boh je predsa láska a Diabol zloba. Paradoxom ale je, že proti zlu bojujú tí, ktorí sami konajú zlo, pri čom sa zo zlom bojovať nedá. Závisť je veľmi zlá vec a vďaka závisti niektorí ľudia povedia iné zlé veci na iných ľudí iba preto, preto že nedokázali to, čo oni. Ja radšej obdivujem, než závidím, je to zlé. Bohužiaľ, toto málokto dokáže, preto že zlo je silná zbraň.

Čo sa ale týka piesne Gangnam style, tá pieseň nesúvisí zo Satanom, môžete byť radi. Je to pieseň o láske, bežných vzťahoch, aj keď je to až príliš moderné pre naše uši.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s