Čínska továreň na orgány

Pred chvíľou som narazil na správu, pri ktorej som sa zaradoval. Nie, že by som bol šťastný z toho, čo sa v správe píše, no konečne vychádzajú určité veci na povrch. Akoby V. M. povedal: “Matemašte! Na to som čakal!”

Portál Aktuality.sk uverejnil správu o tom, ako si Čína vytvorila továreň na orgány a o tom, že počet obetí rastie. Treba však poznamenať, kto sú tie obete? Sú to ľudia, ktoré majú iné myslenie, než čínska komunistická strana. Medzi takýmito ľuďmi sú aj členovia hnutia Falungong, alebo ak chcete, hnutia Falundafa. Ide o duchovné hnutie, ktoré založil v 90. rokoch minulého storočia Lí hong č´. Je dôležité poznamenať, že najprv toto hnutie čínska vláda podporovala. Neskôr, keď už začalo byť Falundafistov viac, začala ich perzekuovať, zatvárať a odoberať im nedobrovoľne orgány. Trochu mi to pripomína pokusy na väzňoch v nacistickom Nemecku.

Vrátim sa ale k orgánom. Ak niekto daruje dobrovoľne orgány, je to niečo úplne iné. Veď dobrovoľné darovanie krvi, či kostnej dreni je taktiež výbornou vecou. Pozor, to slovo dobrovoľné je dôležité. Ak niekomu nedobrovoľne odobrali orgány, je to zlé. Zaujímavé bolo, že rôzne videá poukazovali, ako Juvenilná justícia podporuje násilný odber orgánov, či iné veci, ktoré tu nebudem spomínať. Zaujímavé je na tom to, že sa dodnes nevyjadrili na tému členovia hnutia Falundafa. Je zrejmé, že nie náhodou. Určite to bolo schválne, preto že tieto Youtube kanály a weby sú riadené propagandou, ktorá chváli všetko, čo robí ruská a čínska vláda. Okrem toho čínska ambasáda uverejnila článok o “satanistickom hnutí Falundafa”, pri čom v tom článku je cítiť, že sa niečoho boja. Samozrejme, že boja, preto že “Satan” súvisí s Kresťanstvom, pri čom Kresťanstvo aj v Číne má peklo. Ide o úmyselné šírenie propagandistických lží. Ako sa postupne ukazuje, niektorí ľudia sa pomaly preberajú.

Je dobré sledovať, ako čínska ekonomika napreduje, no tiež je tu jasný cieľ. Čína si bohužiaľ takto kupuje svet. Väčšina ľudí kritizuje ale U.S.A,  no o Číny nepadlo ani jedno kritické slovo. Viem, že ľudia by sa nemali zaujímať o to, čo je zlé, no táto vec sa bohužiaľ dotýka aj ľudí. Čínsku kultúru obdivujem a nie som proti Číňanom. To, čo ale vystrájajú s tými orgánmi, to už je dosť a pohár pomaly začína pretekať. Obdivujem preto rôznych dobrovoľníkov, ktorí sa proti tomu postavili (prípadne sú členovia Falungongu v exile), vytvorili rôzne spravodaje a snažia sa svet upozorniť na to, čo sa v ich krajine deje. Medzi nimi nie sú len Číňania, ale aj členovia iných národov, ktorí sa rozhodli pomôcť tým, proti ktorým čínska vláda postupuje veľmi kruto.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s