Už aj v detských časopisoch vedia deti ku rôznym predsudkom

Keď som narazil na tento článok na rôznych portáloch, ktorý sa dotýkal istého detského časopisu a jeho vtipov som si povedal: “Nič nové.” Stereotypy sa vytvárali, vytvárajú a budú sa vytvárať. Onálepkovanie kadekoho, kto zastáva rôzne názory, ktoré sa iným nepáčia nie sú už len bežnou vecou internetu, či hejtovania na internete, ale toto začína byť problém bežného života, hlavne u mladých ľudí, ktorí radšej škodia, než tvoria. Ten, kto napríklad obhajuje Rusko, ako tú najlepšiu krajinu je Rusofil. Ten, kto napríklad tvrdí, že by sa kultúry mali spájať je slniečkár. Kto napríklad niečo krivé napíše na Rómov, či Černochov, okamžite je nácek. Je určite viac týchto predsudkov, no ľuďom toto vyhovuje, preto že takto väčšinou rozmýšľajú. Politici toto dobre vedia a preto rozprávajú to, čo iní ľudia, aby ich navnadili. Neskôr sa ale ukáže, že to bola pasca a niektorí z týchto ľudí hneď pochopia. Malé deti sú ideálnym zdrojom na manipuláciu, hoci určite v tých detských časopisoch na to asi tak trochu pozabudli, prípadne možno to bol pre nich humor, no pre deti sa takto môže rýchlo vytvoriť okamžite stereotyp a predsudok. Taktiež v náboženstve sa táto vec dosť využíva a potom niektoré deti môžu byť také, že za všetkým vidia Boha. Opäť, pomýli to detský mozog. Zlé je na tom to, keď sa v detskom časopise objavia rasistické vtipy, či vtipy, vďaka ktorým si dieťa môže okamžite vytvoriť názor, ktorý nemusí byť pravdivý. U detí sa to pochopiť dá, no začínam mať pocit, že aj mnohí iní ľudia veria iba tomu, čo “môžu chytiť”. Poznám niektorých ľudí, ktorí čítajú rôzne extrémistické kresťanské portály iba preto, že sú kresťanské. Potom ale, keď už o tom vedia, okamžite to pochopia. Nechcem tým ale naznačiť, že Kresťania sú zlí. Poznám aj dobrých Kresťanov, no to je už niečo iné.

Trochu rozumiem aj tomu, že vznikajú tu aj rôzne neonacistické skupiny, no za to môžu určité zákony, ktoré nie sú nastavené správne a niektorí ľudia zneužívajú náš systém. Na druhej strane sú ale ľudia, ktorí skutočne majú problémy a nezneužívajú systém u nás. Čo sa ale týka rómskej otázky, je to všeobecný problém, no opäť za to môžu zle nastavené zákony. Problémy sa rozhodne nemôžu riešiť tak, že zmlátime Černocha, či Róma iba pre jeho farbu pleti, národnosť, či náboženstvo. Istý moderátor v jednej relácii sa na rôzne pochody a predsudky o Islame, ktoré ožili pred dvoma rokmi asi takto:

“Mám rád aj slovenskú Žinčicu, ale aj turecký Ayram. Dôležité je ale na tom to, aby sa človek neposral.”

Potom sa ospravedlnil za tieto slová, no odôvodnil to tým, že sú situácie, keď si človek nepomôže, keď človek vidí tie rôzne výstupy a pochody. Ku istému detskému časopisu som sa vyjadril úplne jasne, takže predsudky sú tu úplne zbytočné. Na záver by som tu chcel zdieľať isté video. Ide o populárnu pieseň, ktorá na jednej strane môže niektorých ľudí pobúriť, no myslím si, že väčšinu táto pieseň dokáže presvedčiť, že ani to spájanie nemusí byť zlé. Myslím na spájanie bieleho a čierneho podľa Slovákov.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s