Alternatívne stretnutia

Na istý koncert, na ktorom som bol jeden s účinkujúcich som sa rozhodol, že im priblížim niečo s mojej alternatívnej tvorby. Hoci som vyštudoval na konzervatóriu, chcem sa vydať aj inou (alternatívnou) cestou. Veď slovo “Alter” znamená v Latinčine slovo iný. Ak viete po Španielsky, či Taliansky, môžete si to asociovať so slovom “altro/altra” alebo “otro/otra”, čo znamená to isté, čo “alter” v Latinčine.

Dosť ale o jazykoch, teraz prejdeme na jazyk, ktorý je jazykom univerza a to je hudba. Znamená to teda, že existujú aj v hudbe iné prúdy proti prúdu hudby, ktorý študujeme? To bol impulz k tomu, aby som tento nápad realizoval a tak na koncerte Hudba v tme som uskutočnil plán. Nástroje, ako vietnamská drumbľa Dan moi, Didgeridoo, Tank drum, či šamanský bubon tu nechýbali a rovnako tu nesmel chýbať môj obľúbený alikvotný spev. Ku každému nástroju, či spevu som spravil malú prednášku a niektorí z tých, ktorí nad tým pred tým krútili hlavou zmenili svoj názor.

To ale nebol koniec, možno to bol kľúč k mojim alternatívnym známostiam, ktoré prebiehajú a možno budú prebiehať aj ďalej. Dostal som pozvánku na istý koncert do istého centra a tam som niekomu alikvotný spev ukázal a už to tam bolo. Akoby sa niečo nepoznané otvorilo a hneď ma aj oslovili, aby som niečo zrealizoval. Neskôr som sa dostal do komunity podobne zmýšľajúcich ľudí a aby toho nebolo dosť, práve tú časť s alikvotným spevom, s ktorou som vystupoval na koncerte som vystúpil aj napríklad na jazykových kurzoch, kde teraz chodím. Samozrejme, svetlá museli byť zhasené, aby to malo ten efekt, ktorý to má mať.

Včera som taktiež sa stretol s ďalšími a ďalšími ľuďmi podobne, ako aj pred tým. Viem, že niektorí z ľudí týmto štýlom pohŕdali a dokonca som si skúsil predstaviť, ako by som vyučoval ten alikvotný spev. Niekto dokonca o mne na istom mieste prehlásil, že som “odborník” na alikvotný spev. Niekedy zažívame náhodné alternatívne stretnutia, len treba byť otvorený tam, kde to cítite. Otvorenosť zlá nie je, ak viete, kedy vašu duchovnú bránu je treba otvoriť. V tomto prípade sa nespoliehajte na rozum, ale na srdce a intuíciu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s