Budeme musieť opustiť planétu a kedy?

Na jednej z hodín Angličtiny padla od profesora aj takáto otázka a moja odpoveď bola hneď tam. Vedel som ale presne, čo hovorím.

Učiteľ: Ktorý z posledných nových vynálezov je podľa teba najdôležitejší?
Ja: Kozmická loď.
Učiteľ: Prečo je to pre teba práve kozmická loď ?
Ja: Aby sme objavili nový život, pokiaľ bude hroziť zánik našej planéte.

Áno, asi takto sa odohral jeden z rozhovorov a hoci vy isto viete, že fandím trochu aj Sci-fi, či mystike, niečo na tejto veci môže byť aj pravda. Ľudstvo speje k zániku, ani si to neuvedomuje. Máme síce rozum, ale intuíciu odkladáme preč. Boha niekedy často využívame na zabíjanie, alebo niektorí už s tým prestali, pri čom by univerzum, ako ja hovorím nič také nechcelo. Či jadrové zbrane, či zabíjanie v mene Boha, sami sa ničíme. Za niekoľko rokov naša civilizácia pôjde do zániku a nebudú za tým Arabi, Američania, Rusi, Číňania, či Moslimovia, ale ľudstvo samo. Potom naozaj tá kozmická loď sa zíde tým, ktorí budú chcieť opustiť tú hroznú planétu, pri čom sme na jednu vec zabudli. Všetko je v našich rukách, no človek dospel do štádia konzumizmu a produkcie. Okrem toho radšej ničí, než tvorí. Na druhej strane to bojovanie bolo aj pred tým, no tvorivosť sme akoby zahodili niekde preč a srdce je taktiež dôležité. Ak nejaký nápad vychádza zo srdca a nie z ega, je to lepšie. Ľudia ale bojujú a niektorí, ktorí sa tvária, že tolerujú iných práve ukazujú, ako za tú svoju pravdu budú bojovať. Niekto dokonca povedal, že o Európskej únii sa písalo v Biblii, že ju vraj založili Satanisti a podobné hlúposti. Aj New age, preto že uznáva iné hodnoty patrí ku Satanistom a extrémistom, hoci New age nikdy nešiel cestou zloby podobne, ako aj Satanizmus, tak aj niektorí Kresťania a Moslimovia. Bohužiaľ, do týchto krutostí boli zapletení niekedy aj panovníci. Ako príklad poslúži napríklad inkvizícia v Latinskej Amerike a Španielsku a vyvraždenie množstvo domorodých kmeňov iba preto, preto že nepriali Krista. Satanisti, to je ale skupina ľudí, ktorí zažili množstvo zla a namiesto toho, aby to pozitívne vyriešili, riešia to negatívne. Práve určité pozitívne veci dokážu náš život na Zemi ešte udržať, takže tu potom nádej bude žiť. Členovia kontra kultúry sedemdesiatych rokov 20. storočia, Hipisáci a Newagisti o tomto vedeli a rozhodli sa tvoriť napriek udalostiam, ktoré sa diali. Boli aj sú proti jadrovým vojnám, či vojnám, ako takým. Neženie ich k tomu žiadne politické presvedčenie. Napriek tomu ich niektorí označujú za extrémistov, pri čom práve tí, čo toto robia, nemajú od extrémizmu ďaleko.

Samozrejme chápem, že aj v ezoterike sa nachádzajú rôzni fundamentáli. Aj na tých mám svoj názor a raz som už tu písal o takých ľuďoch, no nespomenul som ich. Teraz ale prejdem na ten príklad, ako členov New age nazývajú extremistami, hoci nezabíjajú.

Na istej sociálnej sieti ma ktosi zablokoval pre skupinu New age. Neskôr som sa dozvedel, že táto skupina mala slúžiť proti členom New age. Dokonca aj z rozhovoru v Angličtine, ktorý vám tu poskytnem.

Ja: Prečo ste ma zablokovali pre skupinu New age?
Moderátor: Preto že veríš týmto šialenstvám a tomuto extrémizmu. Nechcem s tebou mať nič spoločné.

Tu sa potvrdilo, ako niektorí Ateisti, či dokonca Kresťania tolerujú iné náboženstvá a radi by za toto svoje presvedčenie aj bojovali. Potom sa ale nečudujme, že v našom svete vznikajú rôzne teroristické organizácie, ktoré sa skrývajú za náboženstvo, alebo že niekto za Boha bude bojovať a mlátiť každého, kto nie je napríklad Kresťan a Slovák.  Chcem tým poukázať na to, že ľudia všeobecne sú zlí voči sebe a nivočia sa bez rozdielu. Ak to takto pôjde ďalej, tá kozmická loď nám bude potrebná. Na druhej strane aj tak ohrozujeme naše prostredie rôznymi smogmi a rôznymi látkami a potom sa čudujeme, že tu máme globálne oteplovanie. Samozrejme niektorí z konšpirátorov tvrdia, že to sú hlúposti, pri čom sa hrajú na tých, čo vyznávajú Nové duchovno. Skutočne budú opäť za to duchovno bojovať. Namiesto toho, aby sme sa spájali, rozdeľujeme sa.

Snažím sa rôznych ľudí zbližovať pomocou hudby. Je to neprirodzené, ale je to tak. Napríklad som voľakedy nahral istú chorvátsku ľudovú pieseň so srbským rytmom a bosniackym spevom preto, preto že Srbi, Chorváti a Bosniaci sa veľmi v láske nemajú. Pevne verím, že rôzne takéto zbližovania raz preberú ľudí a ukážu im, že rôzne kultúry vznikajú aj vďaka cudzím vplyvom. Čo napríklad grécky nástroj Buzuki? Vznikol z tureckého hudobného nástroja Baglama, no grécku hudbu si dnes bez neho predstaviť nedokážeme. Voľakedy Buzuki v Grécku bolo zakazované, no kultúra a ľudská tvorivosť má taktiež svoju silu podobne, ako ničivosť. Tvorivosť je ale tá lepšia cesta. Musíme sami vytvárať univerzum a tak ho nezničíme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s