Ako je to s tou liečivou hudbou?

Teraz vás milí čitatelia trochu preberiem. Písal som tu totiž o tom, ako hudba dokáže liečiť. Rád by som vám to vysvetlil, pokiaľ nebude neskoro, pokiaľ to pochopíte doslova.

Ak máte nádchu, horúčku, či iné vážne choroby nečakajte od hudby, že vás ich zbaví. Hudba vám môže zmieriť pohľad na chorobu, ako takú. Znamená to, že pokiaľ si pustíte napríklad hudbu New age (relaxačnú hudbu), hneď sa budete psychicky cítiť lepšie. Pri tom vám môže pomôcť aj hudba tybetských spievajúcich mís, zvuky šamanských bubnov, alebo aj gongy. Klasická hudba taktiež môže mať podobné účinky, ako uvoľnenie psychiky, či dokonca aj niektoré experimentálne nahrávky. Ide tu o akýsi pocit vyvolaný pomocou zvukov, ktoré u každého môžu vyvolávať rozličné pocity.

Hudba má teda čisto psychologický účinok na chorobu. Aj Šamani o tom určite by vedeli povedať svoje, či v Severnej Amerike, ale aj v niektorých sibírskych regiónoch, kde vedia zaspievať aj alikvotné tóny. Aj vo mne ích hudba vyvolala niečo neobyčajné, no nebolo to hneď. Možno práve aj vďaka tomu som sa začal venovať alikvotnému spevu, či mongolskému hrdelnému spevu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s