Odtiaľ, potiaľ

Táto dá sa povedať, slovná hračka sa týka rôznych vecí. Možno sa tu odhalí mnohé, o čom niektorí ani nevedia. Možno ostatní pochopili to, čo som im síce vysvetľoval, no oni si stále to svoje húdli. Každý ale robí tie isté chyby, dokonca aj ja.

Keď som začal s blogovaním, ako každý človek, čo považuje internet za niečo, čo nám otvára úplne všetko som písal a uverejňoval na mojich blogoch aj také veci, ktoré by sa niekomu nepáčili. To som si všimol neskôr a povedal som si, že vytvorím iný blog. Nevedel som ale, čoho by sa mal dotýkať a ako. Rôzne témy sa mi ponúkali do života a bolo to práve obdobie, kedy som sa začal zaujímať aj o rôzne veci, ktoré by sa iným nepáčili. Pri tom som narazil aj na mágiu, veštenie z tarotových kariet a iné podobné veci. Proti cvičeniam Jógy ale nič nemám ani teraz. Vtedy ale, keď som narazil na mágiu, akoby vo mne zasvietilo varovanie. Vtedy som si povedal: “Odtiaľ, potiaľ.”

To isté som si povedal, keď som začal uverejňovať aj na iných blogoch, než iba na mojich súkromných blogoch, napríklad na blogu vydavateľstva Eugenika, ktoré vydáva a predáva rôzne knihy ezoteriky a nového duchovna. Keď som tam videl ostatné články veľmi rýchlo som pochopil, s kým mám dočinenia a začal som si všímať, čo ma napĺňa a kde si mám dať pozor a odstup.

Neskôr som na tento blog prestal prispievať, preto že už som cítil, že všetko, čo som chcel som na ten blog napísal. Možno to bolo znamenie, aby som začal pracovať na blogoch, kde píšem iba ja. Žiaden iný autor tam ani nie je a vie o nich iba určitý okruh ľudí.

Toto heslo platí aj pri iných veciach. Niektorí Kresťania napríklad začínajú určité veci prekrúcať až tak, že to je na smiech. To isté platí, ako som sa sám mohol presvedčiť aj u niektorých radikálnych ezoterikoch. Bohužiaľ, nové čarodejnice, či čarodejníci sa tam pekne zaradzujú. Iba určité veci sú pravdivé, no to je už samotná kapitola na tému duchovnú šibnutosť, o ktorej si môžete niečo prečítať v tomto článku. Ako som už dlho po napísaní tejto úvahy zistil, do takéhoto fanatizmu a fundamentalizmu sa začínajú dostávať aj ľudia vyznávajúci nové hnutia, čiže ezoterici, niektorí Novopohania, Novoslovieni a Wiccani a iní blázni, no aj pri tom platí známa veta: “Odtiaľ, potiaľ.”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s