Kde sa stala chyba?

Asi pred dvoma týždňami som dostal knihu Spor pokračuje. Keď som začal túto knihu počúvať hneď som vedel, koľko bije. Niečo mi to pripomínalo a keď som sa dostal na koniec zvukovej knihy, kde povedia aj názov vydavateľstva hneď som odpoveď vytušil. Išlo o vydavateľstvo Advent Orion, o ktorom som tu už písal. Táto kniha mi ale pomohla odhaliť určité veci, o ktorých som ani nevedel, alebo skôr tušil. Nie je to ale chyba Kresťanstva.

Určite ste si položili otázku, v čom sa stala chyba? Aby sme to pochopili, musím vám spomenúť určité veci okolo mojich náboženských diskusii a názorov, ktoré mi hovorili rôzni ľudia. Samozrejme, odtiaľ, potiaľ. Ani ja neverím všetkému, čo tvrdí Nové duchovno (New age). Niekto mi ale povedal, že môže mať zaujímavé myšlienky. Ktorýsi s kamarátov mi dokonca povedal, že nevyznáva katolícku cirkev, preto že určité veci prekrútili. Iný mi dokonca povedal, že pápež je diablov sluha. Či to je pravda, to riešiť nebudem. Isté je ale jedno. Cirkevní hodnostári častokrát prekrúcali slová napísané vo svätom písme až tak, že sa v mene Kresťanstva páchali rôzne bezvýznamné vraždy. Pozor, toto robili aj Protestanti a slovo “Boh” sa začalo pekne zneužívať. Najnovšie na internete sa objavujú rôzne mariánske portály (pozor ide tu o falošný mariánsky kult), ktoré vyznávajú pannu Máriu, ako kráľovnú, pri čom ona nebola taká, ako Ježiš, hoci ho porodila. Objavujú sa aj iné veci, na ktoré kniha “Spor pokračuje” nepoukazuje a ja tie veci tu ochotne pripomeniem. Začína sa to totiž diať aj teraz. Práve s týmto súvisí aj isté mariánske spravodajstvo, ktoré za Boha, za národ a za kresťanské hodnoty bojuje. Tie ich články spejú až ku radikálnosti a okrem tohto portálu sa objavili aj články o tom, že Kristus bol Slovan a že Židia si ho privlastnili. Je dosť smutné, že niektorí veria aj takýmto bludom a objavujú sa aj iné veci, ako napríklad scudzoloženie panny Márie, o ktorom tu radšej písať nebudem. Ľudia sa radia aj inými vecami a pevne verím, že keby internet neexistoval, aj tak by niekto o týchto veciach mohol vydať knihu v nejakom ezoterickom vydavateľstve. Veď, na internete sa prezentuje človek s takýmito vecami, nie nejakí mimozemšťania. Nečudujem sa preto, že ľudia veria radi takýmto hlúpostiam a radšej sa budú uchádzať k ezoterike a novopohanstvu, čiže vraciame sa naspäť do minulosti.

Čo sa ale týka náboženstva, ak to zaváňa Fanatizmom, už je zle a dobré príklady sú radikálne islamistické skupiny. Opäť sa tu otvára otázka, či Boh bojuje a Boh zabíja. Veď v Biblii sa píše: “Kto bojuje mečom, mečom zahynie.” Ľudia ale začali určité veci prekrúcať a tu máme výsledky, ktoré sú zapísané v histórii a nepáčia sa mnohým ľuďom. Pravý Boh je síce prísny, ale nezabíja a bojuje láskou, nie mečom. To je moja dogma, ktorej by som sa mohol, ako Kresťan pridržať. Ja sa ale nezaraďujem nikam. Verím, že niečo, ako Boh existuje a podľa mňa by mal človek najprv pracovať na sebe, až potom sa môže Bohu, alebo univerzu priblížiť. Keby sme toto robili, neboli by sa stavali tieto hlúpe spory a toto sa týka všetkých bez rozdielu.

Aj hriechy patria ku bežným veciam. Keby napríklad mal každý jeden politik byť zatvorený za to, čo vystrojil pevne verím tomu, že kreslá v parlamente by boli skoro prázne. Nikto nie je Kristom, každý má nejaké tie hriechy, či si to chceme priznať, alebo nie. Spomína sa v Biblii aj to, že kto súdi, ten bude odsúdený. Treba brať určité veci, ako bežnú samozrejmosť a nepohoršovať sa ani nad tým, čo niektorí predstavitelia cirkvy vystrájajú. Ak porušili disciplínu, tak budú vylúčení. Vylúčení mali byť dávno aj tí, ktorí dopustili zabíjanie v mene Boha a odvrátili sa od Biblie. Okrem toho je mnoho takých ľudí, ktorí sa nehlásia ku Kresťanom a sú oveľa dôstojnejší ako tí, čo sa oháňajú božím slovom neraz, ako mečom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s