Martin Huba

Hlas Martina Hubu sa mi spája s mojim objavom rozhlasovej hry. S týmto prichádzal záujem aj o to, kto koho hrá. Rozhlasová hra, kde som po prvý krát počul hlas Martina Hubu nebola žiadna iná, ako dramatizácia J. R. R. Tolkiena, Pán prsteňov. V nej totiž hral jedného z hlavných hrdinov, čarodejníka Gandalfa. Dokonca keď sme spomínali na ďalšiu rozhlasovú hru a na to, čo v nej pán Martin Huba povedal, moji kamaráti, ktorí radi počúvali rozhlasové hry povedali: “To bolo dobré, čo tam Gandalf povedal.” Asociácia zapracovala.

Martin Huba sa narodil 16. Júla 1943 v Bratislave. Je synom Mikuláša Hubu, ďalšieho s velikánov slovenských Hercov. Má na konte okrem rozhlasových hier aj divadelné hry, či rôzne seriály a filmy. Čo sa týka jeho hlasu, je plný niečoho tajomného a z toho, čo hovorí je jasné, že je to jeden múdry pán. Veď aj v istej relácii na rádiu Regina ho poslucháči vynášali v telefonátoch do neba. Netreba zabúdať ani na to, že vystupoval aj v rozhlasovej družine v rôznych rozhlasových hrách, ako napríklad Chlapci z Pavlovskej ulice. V rozhlase vystupoval v rôznych úlohách od právnikov cez technikov, ba aj v rolách vedľajších postáv. Napriek tým vedľajším postáv vždy je cítiť, že je niečo oveľa viac.

Na záver by som tu pridal niečo zaujímavé. Vo filme “Obsluhoval jsem anglického krále” rozprával v rôznych jazykoch, ako čašník. Medzi tými jazykmi bola aj Kórejčina, ktorú som okamžite spoznal. Bol to len kórejský pozdrav, no v tom období, kedy som toto zachytil som sa zaujímal trochu o kórejskú kultúru. V relácii, o ktorej som tu napísal ale spomenul, že ten preklad potom kontrolovali a zistili, že nebol presný, myslím na Kórejské frázy. Martin Huba ale sám priznal, že ázijské jazyky sú veľmi zaujímavé, ale aj ťažké.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s