Igor Šabek

Poslucháčom rozhlasových hier z košického rozhlasu, či nevidiacim, ktorí počúvajú zvukové knihy a zvukové časopisy z Levoče tento človek nie je neznámy. Väčšina kníh, ktorú on načítal v knižnici pre nevidiacich a slabozrakých Mateja Hrebendu v Levoči bola pre mňa zaujímavá. Či to bol dej, alebo jeho hlas, vždy ma to dokázalo zaujať.

Väčšinou jeho hlas vynikne v románoch, kde to doslova vrie, kedy ide dokonca aj o život. Môžu to byť aj rôzne detektívky, či hororové romány, ako napríklad Príbehy z pralesa od Horácia Quirogu. Dokonca aj v náučnej literatúre sa jeho hlas vyznamenal, napríklad v knihe 501 festivalov a slávností z celého sveta, ktoré načítal v Levoči pre už spomínanú knižnicu.

Raz sa mojim kamarátom prihodilo, že o ňom diskutovali, keď tu sa im prihovoril jeho syn. Keď mi toto môj kamarát prezradil, bol som prekvapený. “Veľká škoda, že ste sa nestretli so samým Igorom Šabekom.” Čo sa týka jeho hlasu, musí tento človek byť veľmi zásadový v určitých veciach. Je teda jasné, že ten, kto počúva ho čítať náučnú literatúru je jasné, že pri jeho hlase sa nudiť nebude.

Podarilo sa mi zistiť, že Igor Šabek pochádza z Prešova a ako tak sledujem zvukové knihy pre nevidiacich z Levoče, veľa kníh načítal aj vo svojom rodnom meste. Veľmi ma to prekvapilo. Veď mnohé z kníh načítaval práve v Levoče. Čo sa stalo? Na túto otázku existuje množstvo dohadov, no ani ja sám neviem, čo je pravda.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s