Robert Roth

Narodil sa 28. októbra 1972 v Bratislave. Začínal svoje prvé hry už v Rozhlasovej družine, ktorá doslova pripravovala deti na štúdium herectva. Veď mnohí z nej sa potom vybrali ďalej po tej istej ceste, hoci niektorí z nich tak nespravili. Robert Roth patrí našťastie ku tým šťastlivcom, ktorí sa herectva nevzdali.

Prvý krát s jeho hlasom som sa stretul, ako aj v rôznych rozprávkach od spoločnosti A.L.I, tak v hre Pán prsteňov, ktorú som tu už spomínal si zahral hobita Pippina. Aj v rozhlasovej hre Nevedko stvárnil hlavnú rolu Nevedka.

Väčšinou vystupuje v rolách rôznych chlapcov, s dobrými a zlými povahami. Dokonca v istej relácii naňho spomínali, že v táboroch, ktoré organizovali vedúci detskej rozhlasovej družiny hral Beatles a Rollingstones na gitare. Neviem už, aká to bola relácia. Na Rádiu Slovensko má dokonca vlastnú reláciu Čo sa stalo s Robom Rothom, takže aj tam jeho, ešte stále mladý hlas počujem. Z jeho hlasu je vždy cítiť, akoby radosť, keď počujem rozhlasové hry, kde účinkuje. Ešte keď existoval T-mobile, dosť často som počul jeho hlas pri reklamách s Easy. “Kto chce na Vianoce Easy darček?” “Buť si easy, alebo nie si.” “Doprajte si easy Vianoce.” ATĎ. Možno existovali aj iné reklamy, kde znel jeho hlas.

V istej relácie na rádiu Slovensko, ktorá sa vysielala asi pred dvanástymi rokmi rozprával istú príhodu z divadla, ako naňho niekto kriticky napísal, že má problémy s javiskovou rečou. S frajerkou boli vtedy von, Robo sa opil a zavolal v noci priamo do tej agentúry. Bola polnoc a vtedy tam už samozrejme, nebol nikto. Zaznel tam ale odkazovač a odkaz tam ráno zaznel. Jediné, čo sa dalo rozumieť z toho odkazu, keď ho Robert Roth interpretoval bolo toto: “že ja nnemám ppproblemy ss javiskovou rrrečou.”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s