Peter Rúfus

Peter Rúfus, to je veľmi známy slovenský herec. Keď neviete, ako vyzerá, tak jeho hlas môžete počuť v upútavkách televízie Joj. Narodil sa 11. októbra 1957 v Liptovskom Mikuláši. Jeho strýko bol známy slovenský básnik Milan Rúfus.

Čo sa týka mena Petra Rúfusa, nejako som si ho nevšímal až dovtedy, keď som narazil na zvukovú kompozíciu Letecké katastrofy, ktorá bola preložená z Nemčiny pre Slovenský rozhlas. To bol práve Peter Rúfus, ktorý rozprával všetko v Slovenčine, hoci tam zneli aj repliky v Nemčine, v Angličtine, či v iných jazykoch (videá s bezpečnostnými pokynmi). Čo sa týka tejto zvukovej kompozície, tej sa možno budem venovať v inom článku. Dôležité je ale to, že iba on tam rozprával a žiaden iný herec.

Teraz prejdeme k jeho hlasu. Keď som ho lepšie študoval, pokojne by sa jeho hlas hodil v rolách policajta, či pilota, alebo možno aj psychológa. Na jednej strane hrdinský, niekedy až drsný hlas, no na druhej strane plný pokoja a porozumenia. To nie je ale nič samozrejmé, preto že v herectve vedia s hlasom herci veľmi dobre narábať. V dabingoch taktiež jeho meno nie je neznáme. Od rozhlasové hry, až po dabing, či reklamy a uvádzanie (Súdna sieň), tam jeho hlas priam vyniká. Nie je to nudný hlas, práve naopak. Keď ho počujete hneď nadobudnete pocit, že aj audio knihy načítavané takýmto hlasom budú poriadne zaujímavé.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s