Milo Kráľ

Prvý krát som hlas Mila Kráľa počul na CD Šlabikár šťastia od Pavla “Hiraxa” Baričáka. Opäť zafungovalo to, čo som napísal. Stačí len vybrať dobrého človeka, ktorý má výborný hlas na načítavanie duchovnej literatúry a hneď vás táto audio kniha osloví. Toto zafungovalo aj pri hlase Mila Kráľa, ktorý teraz pracuje na voľné nohe a ako na svojej stránke napísal, vyhovuje mu to najviac.

Zaujímavé je na ňom to, že od detstva je cestovateľ. Narodil sa inde, vyrastal inde a účinkoval v rôznych mestách. Jeho hlas môžete počuť aj v džingloch Rádia Regina. Čo sa týka jeho hudobnej tvorby, je to takzvaný Indie folk, či alternatívny folk. Raz som ho dokonca počul aj na rádiu Devín, keď čítal tam akúsi knihu. Bohužiaľ, názov knihy si už nepamätám, no bolo to už potom, čo som dostal Šlabikár Šťastia v audio podobe, čiže už jeho hlas som veľmi dobre poznal. Keď si vypočujem dokonca džingle Rádia Regina teraz, mám radosť z jeho hlasu.

Práve teraz tuším nadišla chvíľa, aby som tu opísal Milov úžasný hlas. Zoberiem to samozrejme z pozície človeka, ktorý načítal už spomínanú Baričákovú knihu. Veľmi príjemný, okamžite si človeka dokáže podmaniť. Keď počúvate jeho knihy verte mi, že nudiť sa pri jeho hlase nebudete. Možno ak ste príliš unavení, zaspíte. Pokiaľ vás ale táto kniha vďaka svojmu deju poriadne zaujala, nezaspíte ani tak. Pamätám si na dni, kedy som bol v strese a práve som počúval spomínanú knihu. Stačilo si ju len trochu pustiť a hneď mi bolo lepšie. Podľa toho, ako rozpráva je to človek otvorený všetkému, teda rôznym myšlienkam a názorom. Stavím sa, že pokiaľ by sa osobne stretol s Paľom Baričákom, tí dvaja by si určite radi zašli aj na pohár piva. Síce je to herec, no je to hlavne človek. Taký bol hneď môj prvý dojem, keď som ho počul. Akoby nepotreboval svetu ukazovať, že je to, čo je. Dnes vo svete je dosť ľudí, ktorí sa radi hrajú na kadekoho, no on podľa mňa taký nie je. Hovorí sa ale, nikdy nehovor nikdy. Kto vie? Možno aj on za svojich časov bol inakší, než ako o ňom teraz píšem. Nakoniec, každý prechádza určitou premenou vo svojom živote.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s