Rozdiely medzi generáciami a ako prežiť pre jednu z nich

Pred pár týždňami som vysvetľoval môjmu kamarátovi určité veci z môjho pohľadu. Nepatrím k ľuďom, čo by striktne niečo škatuľkovali podľa nejakého pravidla a už vôbec nehovorili o tom, že toto je správne a iné nie. Opäť ide na môj osobný pohľad na určité veci. Počítam aj s tým, že niektorým ľuďom sa to páčiť nebude, hlavne tým, ktorí sú vlastným egom poriadne zablokovaní.

Naši rodičia zvykli krútiť hlavou a hovorili: “Tá dnešná mládež….” To isté raz my budeme hovoriť. Máme tu počítače, internet, dotykové telefóny a rôzne iné veci. Častokrát mi to pripomína hru s ohňom. Práve k ohňu môj kamarát prirovnal internet: “Dobrý radca, ale zlý pán” a má pravdu. Napriek tomu sa snažím s malým percentom ľudí o to, aby internet skutočne poskytoval užitočné informácie a nie nejaké hlúposti, čo doslova otravujú človeku život. Niektorí ľudia majú na to úplne iný pohľad, takže poďme teraz na tie moje generačné rozdiely:

Staršia generácia zahŕňa našich rodičov a starých rodičov. Títo ľudia ešte stále žijú v minulej dobe a nad dnešnými technológiami krútia neveriacky hlavami. Veľmi často radšej hľadajú len to zlé na veciach.  Niekedy do tejto generácie môžu spadnúť aj mladí ľudia, ktorí sú frustrovaní a chcú sa vracať do dávnej minulosti. Takíto ľudia veľmi reptajú proti dnešnej dobe.

Mladá generácia zas uprednostňuje mnoho vecí, čo teraz letia. Napríklad to môže byť trendové oblečenie, z hudby to môže byť aj Hip-Hop. Takáto generácia zvykne byť najnovšie obklopená modernou technológiou a mnohí z nich vidia za internetom akési oslobodenie, s čím samozrejme nesúhlasím.

Potom je tu ešte ďalšia generácia, ktorá nemusí patriť nikam. Títo ľudia zvyknú žiť medzi dvoma už spomínanými generáciami. Zaoberajú sa napríklad alternatívami, novým duchovnom a inými vecami. Namiesto barov, kde môžete stretnúť najmä mladých ľudí uprednostňujú napríklad čajovne, či rôzne ezoterické centrá. Napriek tomu aj platí to známe, “aj oni/ony sú len ľudia”, čo znamená, že môžete ich občas stretnúť aj v baroch, či kaviarňach.

Keď som rozoberal aj možnosti, ako táto generácia môže pracovať, aby prežila (možno to bude platiť aj pre iných ľudí), napadá mi viacero povolaní pre živnosť. Ako príklad som najprv uviedol fiktívnu postavu Foresta Gumpa, no sám som si uvedomil, že to nie je veľmi dobrý príklad. Potom som si v ten deň, kedy som nad tým premýšľal spomenul na Šrí Činmoja. Tento duchovný učiteľ je zároveň aj bežec, spisovateľ, či hudobník a možno aj v iných povolaniach sa vyznamenal. Čo sa ale týka jeho hudby, považujem ju za obyčajnú jednorázovú hudbu, no možno iným táto hudba poslúži. Určite existuje množstvo takých ľudí, čo sa uživia všeličím. Viem, že niekedy to nie je ľahké, no na druhej strane, pokiaľ chce tento alternatívny prúd, do ktorého patrím aj ja, musí to takto vyskúšať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s