Spomienky ostávajú, no treba ísť dopredu

Keď som si dnes prehrával moju hudbu všimol som si, že spomienky na tie časy sú ešte stále živé. Uvažoval som veru rôzne o rôznych veciach, hlavne o tom, prečo už moja hudba nie je taká, ako pred tým. Teraz, keď sa k tomu vrátim musím povedať, že je taká, ako aj tá, ktorú komponujem teraz, je to len hudba.

Napriek tomu existujú určité obdobia, kedy len spomíname na to minulé a vravíme, že to bolo lepšie než to, čo bolo pred tým. Nech to je, ako chce, ale pravda je niekde úplne inde. Proste, to staré už tu nie je a to nové sa nám akosi nepáči. Veď aj ja si občas zaspomínam, no málokto pochopí holú skutočnosť, že to už bolo a teraz je všetko úplne inak. To sa týka aj politiky, či rôznych duchovných otázok. Málokto si to uvedomí, preto že lepšie je žiť niekde v minulosti. Pozor, nechcem tým povedať, že je to zlé. Niektoré veci pochopíme ale po nejakom čase. To staré nám pripomína nie len tú vec, ale akýsi celý obraz. Napríklad cítite známu vôňu rezňov a vám sa určite vybavia rezne vašej mamy, či starej mamy. Alebo počujete nejakú pieseň a vrátia sa vám spomienky na to obdobie.

Napríklad, objavil som na internete hudbu starých video hier (Chiptune). Okamžite sa mi vybavil obraz obdobia, ako som hral, alebo sa skôr pokúšal hrať staré video hry. Raz som si dokonca počúval piesne z roku 2000, či 2001 a spomienky boli tie tam. To isté platí aj pri rôznych hlasoch niektorých spevákov, hercov, alebo ľudí a hneď sa tie spomienky môžu objaviť.

Netreba zabúdať na istú skutočnosť, tie obrazy sú už namaľované v našom živote. Tieto stránky nášho životného príbehu v našej pamäti sú zapísané a treba zaplniť tie ďalšie. Je pekné zalistovať si v denníku, no treba písať do toho denníka ďalej. Určite viete, alebo aspoň tušíte, na čo narážam. Už sme si prezreli ten obraz, treba namaľovať ďalší. Už sme si vypočuli našu skomponovanú hudbu, treba skomponovať ďalšie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s