Kríza, alebo demencia

Niečo je vo vzduchu, čo núti ľudí viacej ničiť a menej tvoriť. Hoci sa snažíme, málokedy to ide. Jeden môj kamarát povedal, že to je kríza, respektíve duševná kríza.

Tu je opäť môj pohľad na tieto veci, preto že s konšpiráciami treba narábať opatrne. Ďalší môj známy cez internet sa dokonca zaplietol s Plejádistami. Čo to je za hnutie, to vysvetľovať radšej nebudem. Na internete sa objavuje množstvo blogov, stránok a určite existujú aj rôzne časopisy kde sa píšu také veci, až rozum ostáva stáť. Hlúpe je na tom to, že tomu ľudia veria bez toho, aby si niektoré veci overili. Existujú napriek tomu rôzne portály, ktoré upozorňujú na tieto hlúposti, alebo rôzne stránky na Facebooku. Počul som aj o ďalších kontroverzných textoch, ktoré sa napríklad týkajú našich predkov. Pozor, niektoré veci môžu byť pravdivé. Narážam napríklad na slovanské Védy. Keď mne aj môjmu kamarátovi začal istý človek hovoriť odtiaľto veci, nad ktorými rozum ostával stáť ma neskôr kamarát upozornil, že netreba všetkému z toho veriť. Opäť sa potvrdila moja najnovšia fráza “odtiaľ, potiaľ”. Na druhej strane je tu ešte iné heslo “ak nevyskúšam, tak neviem”. Napriek tomu táto prvá veta upozorňuje na to, že nie všetko môže byť pravda.

Niektorí ľudia sa snažia hľadať to duchovno a samozrejme, veria potom aj rôznym hlúpostiam a speje to nie len ku kríze, ale aj k demencii. Za túto demenciu sme si bohužiaľ zodpovední sami, akoby ľudia zabúdali, že spisovatelia to občas zvyknú s rôznymi vecami preháňať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s