Vieme to, alebo sa len opakujeme?

Pred niekoľkými dňami som narazil na článok o frekvencii 432 HZ. Táto informácia je jedna z tých, ktorá sa šíri duchovnými časopismi a blogmi na internete už tak, akoby to nejaký papagáj opakoval. Viem, nečítajú sa tieto slová ľahko, ale podľa mňa je oveľa lepší a zaujímavý tento postup, na ktorý som narazil na stránke jedného nemeckého hudobníka. Postup som opísal v Slovenčine a pripomeniem len, že treba ísť hore po oktávach (x*2), pri čom po kvintách môžete ísť tiež (x*3).

Niektoré veci z oblasti duchovna sa stále opakujú, ale informácie sú trochu upravené a neskôr zistíte, že v tom časopise, či na tejto internetovej stránke ide o niečo úplne iné. Potom tu ešte existujú aj takzvané duchovné bulváry, pred ktorými som bol vystríhaný jedným z mojich duchovných učiteľom. Aj tam sa opakovali rôzne duchovné veci, alebo aj hlúposti, napríklad o tom, ako je očkovanie nebezpečné. Čo si o tom myslím, môžem napísať v inom článku. Viem, že opakovanie je matkou múdrosti, no niektoré opakovanie mi pripomínajú nejakých papagájov, ktorých naučíte niečo, čo budú stále opakovať.

Niekedy určité veci je potrebné zopakovať, preto že na ne zabúdame. Veď aj istý duchovný učiteľ pripomína na internete rôzne veci, no málokto ho počúva. Aj pri ňom platí to moje “odtiaľ, potiaľ”. Nie všetko z oblasti duchovna, čo vám niekto prinesie treba dodržiavať a ďalej, nemusí to byť pravda.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s