Názor na článok o Oshovi

Meno “Osho” medzi členmi komunity, kde sa zvyknem pohybovať nie je neznáme. Dnes som našiel článok, ktorý uverejnil portál Interez a veľmi ma to prekvapilo, čo sa stalo v istej komunite. Rád by som sa k tomuto vyjadril.

Občas sa stane, že niektoré plány zlihajú. Niekto sa potom odváži k extrémizmu a je to tu. Či to bola láska k Oshovi, ťažko povedať. Myslím si, že nemuselo to byť práve tak. Možno niekto tú, ktorá toto spravila nahovoril na to, preto že známy guru sa dištancoval od tejto komunity, alebo inak povedané, strčil hlavu do piesku. Prišiel s niečim novým, čo sa nepáčilo indickým duchovným. Našťastie tam bolo len vyhostenie. Horšia situácia sa deje s členmi hnutia Falungong. Ich majster má taktiež rôzne myšlienky, ktoré sa nepáčili čínskej vláde, no Čína ku Falundafistom zakročila poriadne tvrdo. Stáva sa niekedy, že utópia sa môže hneď zvrtnúť na to zlé, preto ľudí priťahuje viacej distópia. Je ale určitá skupina ľudí, ktorá má radšej určité duchovné revolúcie, preto že niektoré duchovné učenia, akoby strácali svoj význam. Preto ľudia hľadajú nové cesty, no okolie, ktoré tieto veci nerieši bude proti nim. Či je to Baháizmus, New age, Woodoo, Rastafariánstvo, alebo Falungong, vždy tá väčšina bude odsudzovať to druhé.

Na druhej strane netreba veriť všetkému, kto čo napíše. Veď aj určité mocnosti voľakedy pred 2000 rokmi boli proti Kresťanstvu. Mohlo to byť úplne inak, hoci chápem, že niektoré duchovné hnutia sú buď príliš nebezpečné, príliš slobodné, alebo aj jedno aj druhé. Takto to dopadlo aj s tou Oshovou ideou, alebo sa stalo aj to, že niektorí zle pochopili jeho duchovné učenie a pokazili to, ako mohli. To, čo si z toho zoberiete, je iba na vás.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s