Zmeny dvoch internetových rádií a ich porovnávanie

Nadišiel čas, aby som sa pozrel na Calm radio a Radio Art z rôznych aspektov. Veď istý čas som túto rozhlasovú stanicu počúval na istom programe. Za ten čas sa toho veľa zmenilo.

Idea je jasná v obidvoch prípadoch, vypočuť si nejakú relaxačnú hudbu, alebo klasickú hudbu, etnickú hudbu a rôzne zaujímavé internetové žánre. Keď si niekto priplatí, môže si k hudobným kanálom pridať aj nejaké zvukové nahrávky, napríklad šum mora, zvuky lesa, vesmírne zvuky ATĎ. Calm radio začalo požadovať registráciu pri počúvaní svojich rádii, teraz už bezplatnú. Za to registrácia do programu Radio art už niečo stojí a hudobné kanály tam môžete počúvať zadarmo bez registrácie. Calm radio som spoznal ešte pred sieťou Radio Art. Patrí to istému klaviristovi z Kanady. Radio Art môže patriť niekomu z Grécka, ale pozor, veľa kanálov majú spoločné obidve siete. Radio Art obsahuje aj kanály s gréckou hudbou, takže môže patriť niekomu z Grécka. Neverím, že by ten človek tak presne mohol vychádzať z konštrukcie Calm radio kanálov. Teda, môže Radio Art, hoci to vlastní niekto v Grécku patriť tomu istému človekovy z Kanady, ktorý mu pomohol? Každý predsa vie, aká je v Grécku kríza. V tých časoch, keď som túto sieť zaregistroval bola grécka kríza poriadne silná.

Čo sa týka prístupnosti, je to veru rôzne. Dosť vecí tam prístupných nie je, no podľa počítania práznych odkazov si niektoré veci viete zapamätať. Čo sa týka výberu kanálov, toto prístupné na počítači je. Čo sa týka mobilných aplikácii systému Android, tam iba Radio Art je prístupné a Calm radio vôbec prístupné nie je. Včera s kamarátom, ktorý vidí sme zistili, prečo. Názvy kanálov sú totiž napísané v obrázku a vy, čo nevidíte určite viete, čo to znamená. Teda, čo sa týka počítača, je to prístupné.

Čo je na oboch internetových rádiových sieťach otravné, domyslite si. Platí to v prípade, pokiaľ ste si tam niečo nezakúpili. Sú to rôzne reklamy práve na tieto veci a musím sa vám priznať, ten nápad zakúpiť si to je úžasný. Predstavte si napríklad kanál s brazílskou hudbou a do toho si pustíte zvuky pláže. Skutočne sa budete cítiť, ako niekde na pláži Copacabana.

Niečo mi hovorilo, že k tým kanálom môžu byť nakreslené aj obrázky. Tie obrázky môžu byť rôzne. Znamená to, že pri kanále na Calm radio, ktorý nesie názov Wisdom je nakreslené niečo iné, ako na sieti Radio Art. Voľakedy som toto rádio dosť počúval, no vďaka istým zmenám som už toto rádio počúvať nemohol až do včerajška, kedy som to opäť skúsil a potvrdilo sa, že to, čo sa nám pred tým nepáčilo, alebo čo sme kritizovali nám môže poslúžiť po nejakom čase a bude nám dobré.

Za ten čas, čo som sa tam neukázal ma prekvapili nové kanály. Medzi nimi boli (na obidvoch sieťach) kanály Didgeridoo a Shakuhachi (Šakuhači) Sú to kanály určené pre isté hudobné nástroje. O tom poslednom som chcel aj niečo napísať už pekne dlho. Cítil som, že ešte nie je čas a čakal som na znamenie. Dočkal som sa a na mojom blogu o etnickej hudbe v Slovenčine už je článok o tomto hudobnom nástroji.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s