Naletel som aj ja

Ak si myslíte, že ide o podvod, ste na omyle. Nebol som jediný, kto naletel rôznym paródiám na internete, ktoré vznikajú.

Občas sa stáva, že konšpiračné a takzvané médiá mimo hlavného prúdu publikujú veci, ako “protest migrantov v Macedónsku”. Tam bolo v článku video a v ňom na moje veľké prekvapenie protestujúci hovorili po Macedónsky. Z názvu videa okamžite som zistil, že toto bolo celé klamstvo. Išlo o protesty Macedóncov proti nejakej politickej kauze. Neviem už, kto túto správu vypustil, no ľudia si dnes zrejme neoverujú veci na internete. Hocikto môže povedať, že Wikipédia nie je spoľahlivá, preto že tam prispieva každý. Prečo ale na anglickej verzii sú uvedené zdroje? To ma zaujalo a zistil som, že skutočne sú to zdroje s informáciami. Treba si tam ale dávať pozor, či zdroj je pravý, alebo falošný.

V súčastnosti ľudia už nie sú schopní rozlíšiť ani to. Dokonca pochybia aj tí, ktorí sú proti takýmto zdrojom. Na internete sa začína šíriť nebezpečná konšpirácia. Existujú aj paródie na konšpirácie. Ja som jednej naletel, kde Hip-hop počúvajú len debili. Tento článok mimochodom na sociálnej sieti zdieľal niekto, kto je proti Hip-hopu a verí takýmto hlúpostiam. Raz tento človek zdieľal pravdu o Ježišovi, že bol Slovan.

Pustil som sa, ako to zvyknem robiť do prieskumu celej veci a zistil som, že ide o takzvanú paródiu na konšpirácie. Bolo to možné čítať aj v nadpise stránky. Keď som túto skutočnosť zistil, vôbec som sa nenahneval na to, že som naletel. Myslel som si, že sú to takzvané konšpiračné spravodajstvá. Práve naopak, pousmial som sa nad tým, že niečo také existuje. Ak týmto stránkam niektorí šíritelia konšpiračných teórii naleteli, musím sa nad nimi smiať. Možno aj ja na niečom začnem pracovať, preto že niektoré konšpiračné weby sa v rebríčku Alexa vyšplhali do prvej päťdesiatky. Karma je jedna vec, no zrkadlo je druhá vec.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s