Aranžovacia pracovná stanica Genos nebude pre nevidiacich prístupná

Možno sa zaujímate o hudbu tak, ako ja. Možno hľadáte niečo na hranie, ako keyboard a narazili ste na Yamahu Genos a nevidíte. Tu je malé upozornenie, ktoré je v podstate veľmi dôležité. Tento keyboard má dotykový displej.

Yamaha Tyros nemala dotykový displej. Zatiaľ nemajú dotykový displej ani mladšie aranžéry PSR S970, PSR S700, či PSR S670. Môžeme byť za to vďačný. Tiež som mal takýto aranžér s dotykovým displejom a musím sa vám priznať, vôbec to nebolo ľahké. Existujú aj mobily s dotykovým displejom, ale tie môžu mať aj čítač obrazovky. Horšie už je, keď syntetizátor, keyboard, či aranžér má dotykový displej a hovoriaci softvér tam nie je.

Je tu aj iný faktor, ktorý môže robiť problémy. Možno ste počuli o takzvaných digitálnych audio pracovných staniciach (digital audio workstations/DAW). Tam môžete hrať aj s inými nástrojmi pomocou VST podobne, ako aj využívať nové efekty. Ak máte pripojenú midi klávesnicu, môžete ovládať program. To isté sa dá robiť cez keyboard, ibaže s dotykovým displejom pre nevidiacich, to je nemožné. V takom prípade môžu pomôcť mladšie pracovné stanice, ako Yamaha PSR S970 a podobné.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s