Na koho strane som a rôzne vysvetlenia

Počas pár týždňov som si uvedomil zásadnú vec. Stačilo duchovných vecí, to už nie je pre mňa. Netvrdím tým, že plánujem od týchto vecí úplne odstúpiť, iba si dám trochu pauzu. Mám pocit, že príliš často rozmýšľam tak, ako iní ľudia a omylom si strihám krídla. Ale, prečo? Okrem toho, na akej strane som?

Tu prichádza hlavné odhalenie. Nie som na strane hlupákov a silákov, za to si občas s bravčových hláv spravím výsmech a to tak, že nastavujem im takzvané zrkadlo. Treba to zrkadlo občas vyleštiť až tak, aby sa doň rôzni ľudia ani nemohli pozerať. Rôzni zúfalci, o ktorých som bol presvedčený, že vedia rozmýšľať niekde svoju racionalitu nechali preč a nerozmýšľajú. Intuícia ich ale neženie, ale frustrácia. Sociálne siete sú toho príkladom. Nepozerajú sa na stránku a tak nezistia, že niektoré konšpirácie môžu byť satirou na konšpiráciu, ale budú to zdieľať. Prečo je to tak, na to odpoveď zatiaľ nepoznám. Možno je to jednoduché. Frustrácia, ktorá má určite v niečom základ ich dohnala k tomu, čo by nemali robiť, hoci je to virtuálna špina, ale aj tak.

Keď som sa dopočul o takzvaných solmizačných frekvenciách, pustil som sa do pátrania. Tie vytvoril človek a nie príroda. Existuje dokonca istá stránka, kde sa takéto bludy odhaľujú. Pozor, nechcem týmto vyvrátiť pytagorové hudobné názory. Aj tak nemajú s týmto fenoménom, ktorému uverejnili aj ľudia z Auroville nič spoločné.

Teraz sa dostaneme na moje hudobné záujmy. Pri nich platí aj trochu duchovna, preto že som zistil, že neexistuje iba ten náš výukový systém, iba náš hudobný pohľad, ale aj iné pohľady na hudbu, ako na univerzálny jazyk. Preto som začal moderovať istú reláciu a založil som si blog. Verte mi, že hudba a intuícia sa môžu dopĺňať. Určité veci som si dokonca preskúšal a zistil som, že oveľa lepšie fungujú na človeka, než tie, ktoré sa učíme. Napríklad temperované a prirodzené ladenie. Na druhej strane v prirodzenom ladení sa nedá zahrať úplne každý akord v jednej skladbe, no Indovia toto neriešia. Číňanom napríklad stačí aj päť tónov a sú to nádherné skladby. To na západe ani nevieme. Je kopec tradícii, ktoré dokonca zanikajú aj vďaka nám.

Asi pred týždňom som zistil, že isté video s etnickou hudbou odstránili. Už pred tým som si všimol ďalšie vzácne odstránené video. Pred tým sa taktiež odstraňovali videá z mojich článkov a mizli z Youtube, no mohli to byť takzvané dočasné klipy, alebo išlo o licenciu? To už neviem, ale to video, ktoré nedávno odstránili sa dotýkalo Pygmejskej hudobnej tradície kmeňa Baka. Keďže sú to Pygmejovia (trpasličie kmene) je otázne, ako dlho vydržia existovať na našej planéte. O to sa pričinili aj kolonizátori, ale nie len tieto kmene sú v ohrození. Aj Kresťania v arabských krajinách, Tibeťania, alebo Hmongovia. Na tejto strane budem, na strane slabších, bez to, v čo veria a aké sú to etniká. Možno ste pochopili aj to, prečo som na strane Falun gongu. Myšlienky môžu mať celkom dobré, ale to, čo sa s nimi v Číne deje je veľmi zlé. Podobne aj perzekúcia Baháistov sa mi nepáči, nehovoriac o tom, čo sa deje s Kresťanmi v Číne a arabských krajinách. A čo Holokaust? Popierať ho nemôžem, ale ak je to pravda, čo určite je to bolo niečo hrozné v histórii ľudstva, slovo sa pre to nedá nájsť. Na druhej strane ak ho niekto popiera, je to hlúpe a ten človek má väčšinou bravčový mozog. Pozorujem na internete pár primitívov a ich stupídne frajerovanie. Jedno mi je jasné. Ľudia na internete sa potrebujú zrejme vybúriť, ale taktiež keď rôznym hlúpostiam, ktoré hľadajú naschvál začnú veriť, je to veľmi zlé. Tieto hlúposti sa ale nemusia šíriť len cez sociálne siete, ale aj cez niektoré časopisy, ktoré šíria strach a hlúposti. Dokonca ich čítajú aj dospelí, nie iba deti, ale to je už niečo úplne iné. Na ich strane a na strane rôznych fanatikov nebudem.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s