Názor na dve košické čajovne, alebo aj o tom, že je možné zmeniť len časť samého seba

Ľudia sa môžu zmeniť, ale nie celkom. Je možné zmeniť len časť samého seba. Ale čo, ak napríklad neakceptujem sa? Narážam na príbeh, ktorý odznel na konci tejto relácie. Sú tam aj iné múdrosti, ale nemôžeme stále s niečim bojovať. To som pochopil toto leto, keď som začal mať isté zdravotné problémy. Vtedy som si začal vytvárať postupne obraz o skupine, kde som sa pred tým pohyboval. Narážam na skupinu rôznych alternatívcov. Jeden rozhovor a pár skúseností zmenili vo mne to, že som sa vyhýbal čajovniam a podobným podnikom. Okrem toho som si musel nájsť nejakého nového asistenta, ale hlavne som začal mať problémy s očami. O týchto problémoch tu písať nebudem, ale trvalo takmer mesiac, keď som navštívil Dobrú čajovňu. Neviem, prečo, ale len tak mi napadlo tam zájsť už aj s iným asistentom. Pred tým som chodil s bývalým asistentom do Čavanga, čajovni, ktorá sa otvorila tento rok a kde som na jej otváračke vystupoval s mojim predošlým asistentom a kamarátom. Už nehľadám odpovede na to, prečo som sa vyhýbal týmto miestam, hoci pri tých alternatívnych veciach riešim len niečo. Pár skúseností dokázali zmeniť dosť, ale možno na vine sú aj tie problémy s očami. Všetko nejako začalo plávať na povrh a pri tom v obidvoch podnikoch som sa cítil dobre. Nenávidel som časť samého seba a bojoval som proti tomu, ako sa dalo. Začalo to vyhýbaním sa, no postupne som si uvedomil, že to nejde.

Ako som už spomínal, začalo to najprv Dobrou čajovňou. V poslednej dobe mi ale po rozume utekalo aj Čavango. Tak som sa rozhodol a po dlhej dobe som Čavango navštívil. Ako sa zmenilo. Vtedy som si povedal, že nevyhnem sa niektorým veciam, aj keby som sa akokoľvek snažil. Nemusím rôznym alternatívnym názorom veriť. Veď v posledných dňoch som prišiel aj na to, že niektorí alternatívci sú proti čajovniam, ktoré niekto vlastní a majú vo svojich hlavách rôzne zlé predstavy. Nemusí to byť ale vždy pravda, preto že nie každý získavá peniaze zo zahraničia, aby mohol založiť čajovňu. S mojich predchádzajúcich skúseností som pochopil, že napríklad tí, ktorí preferujú slovanské Védy, sú proti Angelológii. Čo sa týka mňa, pochopil som, že nestačí počuť len jeden názor, ale preskúmať niektoré duchovné cesty. Je to, ako s hudbou a ako aj v prípade s čajovňou aj tu sa potvrdilo, že voľakedy som ohŕňal nos nad bulharskou hudbou a takmer pred piatimi rokmi som si bulharskú hudbu obľúbil. Opäť mi osud dal po papuly, ale treba si občas namlátiť držku, aby sme sa mohli opäť postaviť. Nemusíme ale padať vždy.

Ako náhle som po dlhej dobe s asistentom vošiel do Čavanga, boli sme prekvapení. Takto sa dostávam postupne k tomu, čomu sa tu budem venovať. Áno, budem tu porovnávať Dobrú čajovňu a Čavango, čajovne, ktoré veľmi dobre poznám. Je to niečo podobné, ako keď porovnávate hudbu New age a Chill out. Dobrá čajovňa a jej prostredie je postavené na pokojnú meditáciu v tichu. Prostredie Čavanga je trochu podobné baru a čajovni zároveň. Je to niečo, ako klub a okrem toho je tu množstvo hudobných nástrojov. Prečo sú tam, to zatiaľ neprezradím. V obidvoch čajovniach môžete zájsť aj na rôzne prednášky, alebo zafajčiť si vodnú fajku a samozrejme napiť sa kvalitného čaju. Každá sa hodí podľa mňa na niečo úplne iné, sú tam rozličné prostredia. Lepšie a horšie v tomto prípade vôbec neexistuje.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s