Prípad Spotify, alebo o opätovnom vyhľadávaní kvalitnej hudby

Potom, čo som bol po páde Tapin rádia, ako hovorím na odkaz zháňania hudby po Youtube, narazil som vďaka rôznym kamarátom a článkom na Deezer a Spotify. Pri týchto aplikáciách sú rôzne výhody a nevýhody vrámci prístupnosti. Tie tu ale rozoberať nebudem.

Služba Spotify ma veľmi potešila. Začal som si vytvárať vlastné prehrávacie zoznamy (playlisty), dokonca aj na základe rôznych odporúčaní vrámci mnou vytvoreného playlistu. Keďže to nebolo žiadne rádio a klávesové skratky som sa rýchlo naučil, mohol som si prepínať medzi rôznymi skladbami a vyhľadávať nové hudobné kusy, dokonca aj z našej krajiny. Možno aj kvôli tomu som si uvedomil niektoré veci v hudbe. V hudbe, ktorá je označovaná, ako Latino prevláda Reggaeton, známy štýl hudby z Portorika a trochu ma to začína zlostiť. Oveľa radšej preferujem Salsu, Merengue, Cumbiu, ako aj Mariachi, Bandu, či Norteño, ale moderné hlúposti zo španielskeho sveta dennodenne valcujú naše hitparády. Tým nechcem tvrdiť, že Reggaeton nemusím. Je to hlavne o tom, že príliš mnoho nám škodí. Čo sa týka kórejskej populárnej hudby, ku ktorej sa opäť vraciam po dlhom čase uvedomil som si, že Južná Kórea ma oveľa viac priťahuje, než Japonsko a Taiwan vrátane populárnych scén ázijského obchodného biznisu. Čo je ale u mňa úplná novinka, prišiel som na chuť kórejskej tradičnej hudby, aj keď už oveľa skôr, no záujem stále pokračuje. Neprestal som zbierať rôznu hudbu z hudobných destinácii, kde som hudobne cestoval. Takže občas si vypočujem aj niečo z Bulharska, či Južnej Kórey, Iránu, ale opäť sa začínam vracať do starých  gréckych časov. Pozor, myslím na časy, kedy sa grécka hudba dala počúvať. Teraz sa už aj grécka kultúra začína modernizovať.

Ak si niečo prajeme, tak to aj dostaneme. To sa potvrdilo pri Eurofly, či pri Spotify. Je síce pravda, že hudbu sťahovať zatiaľ cez Spotify nemôžem, no uspokojím sa zatiaľ aj s počúvanou hudbou, čo je u mňa niečo nové. Možno je to preto, preto že nechcem patriť k ľuďom, ktorí z internetu berú, ale hlavne dávajú na internet. Platí to aj pre sociálne siete, kde zvyknem zdieľať moje hudobné kolekcie. Možno takto prebudím nový záujem u ľudí zaujímať sa aj o iné národy napriek hlúpym predsudkom, ktoré máme. Áno aj ja som mal niektoré predsudky a netýkalo sa to iba hudby. Bola to chyba, ale život ide ďalej. Veď od istého času sa mi napríklad sprotivil operný operný spev, či klasická hudba. Postupne jej ale opäť prichádzam na chuť, no snažím sa hlavne dozvedieť, aké kompozície novodobí skladatelia zvyknú komponovať pre klavír. Hudobné inšpirácie sa opäť začínajú množiť.

One thought on “Prípad Spotify, alebo o opätovnom vyhľadávaní kvalitnej hudby

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s