Môj postoj ku Falun gongu, konečne uvádzam veci na pravú mieru

Bolo to minulý rok, keď som si myslel, že Falun Gong (alebo Falun Dafa) je cesta, ktorú musím praktizovať. Neviem, či to bol súcit, ale ako som tak počúval kresťanské príbehy o viere pochopil som, že každá cesta môže byť správna. Či je to Kresťanstvo, alebo aj Islam. Áno, dobre ste prečítali, Islam. Narážam hlavne na sufijských mystikov, ktorí majú občas v Moslimskom svete peklo. A čo Baháisti? Tí to tiež nemajú ľahké. V prípade Falun Gongu to predsa len zašlo poriadne ďaleko. Veď okrem perzekúcii je tam prítomný aj nelegálny odber orgánov čínskou vládou. Existujú teórie okolo istej kontroverznej výstavy a hovorí sa, že ju organizuje Čína a sú medzi telami vystavených aj telá väzňov svedomia. Strach pomyslieť na to.

Hoci túto kultivačnú cestu nepraktizujem, som proti tomuto, aby sa robili takéto svinstvá. Ak kvôli viere niekto zabíja toho druhého (bez rozdielu náboženstva), to už zachádza priďaleko. Práve v tom som s Falungongistami, no ich cestu som zatiaľ nepraktizoval. Je to aj kvôli tomu, že nevidím. Boli ale situácie, kedy som si myslel, že mi to pomôže práve pre moje bolesti očí. Keď je človek zúfalý a keď mu lekári nezvyknú pomôcť, skúša kadečo. Napríklad aj rôznych liečiteľov, či Ajurvédu. Veď, keď lekári povedia mojej mame a mne, že mi asi budú musieť vybrať oči a dať implantáty, nie je mi všetko jedno. O tom, aké je to rôzne s implantátmi, mnohí z vás, čo nevidíte viete, pokiaľ máte implantáty o tom svoje. Takže, skúšal som kadečo, aby som neprišiel o oči, len Falun gong nie.

Napriek tomu mi pomohlo niečo úplne iné, aby som sa z týchto vecí dostal. Možno asi tušíte, kto. Prezradím len, že to súviselo s hudbou. Potom som si uvedomil, že nemusím praktikovať práve Falun Gong. Môžem byť aj Kresťanom, alebo je jedno, čomu sa budem venovať, len nech to nie je niečo zlé. To, čo je zlé, to tu rozpísavať nebudem. Človek musí na základe intuície, nie len rozumu vnímať, čo a ako a verte mi, celý život sa učíme. Tak som napríklad pochopil, že Minghui príliš píše o Falun Gongu, akoby to bola tá najlepšia cesta. Ale, čo ak niekomu vyhovuje niečo iné?

Odôvodním to jednou peknou príhodou. Moja pani profesorka, ktorá ma učila klavír mi raz po hodine, keď sme riešili, ktoré náboženstvo čo hlása a ktoré je to správne porozprávala takýto príbeh:

Spadol pútnik do jamy. Snažil sa odtiaľ vyškriabať, no nie a nie sa odtiaľ dostať. Prišiel k nemu Budha a vraví mu: “Nesnaž sa odtiaľto vyslobodiť a bude ti dobre.” Potom k nemu prišiel prorok Mohamed a vraví mu: “Ver v Boha, ten je najmocnejší a bude ti lepšie.” Nakoniec prišiel k nemu Kristus a vytiahol ho z jamy von.

Asi takto mi ten príbeh vyrozprávala moja pani profesorka. Našiel som ho aj na internete a na svojich blogoch som už ho niekoľkokrát spomenul. Keď som túto vec riešil s istým mojim kamarátom z Česka, ten mi povedal: “Ale čo, ak Moslimovia, či Budhisti tento príbeh budú interpretovať inak?” Možno tak hovoril preto, že v Česku je veľa Ateistov. Napriek tomu poznám niekoľko ľudí z Česka, ktorí prosia boha hlavne vtedy, ak majú problémy. Aj ja medzi nich patrím. Minulý rok som sa v aute viezol z členkami A cappela súboru Fuga. Medzi nimi bola žena, ktorá chodila na spev Mantier, pri čom tento súbor bol kresťanský. Človek niekedy musí zažiť aj takéto veci napriek náboženstvám.

Vrátim sa ale k tomu pútnikovi a jame. Možno, že toho pútnika vytiahne jeho cisárske veličenstvo z Etiópie Haile Selassie, či majster Li Chung-č, kto ho vie. Ja na to vravím, prečo nie? Každé náboženstvo má svoj pohľad na svet, ale tie príbehy o viere, ktoré som čítal, či počúval ako aj s kresťanských, či falungongových zdrojov určite majú aj moslimskí Sufisti. Okrem toho medzi mojimi známymi mám veľa Moslimov, ktorí majú výborné názory, aj keď sa v určitých názorových veciach nezhodneme. Títo Moslimovia špeciálne študovali Islam a Korán a nie nejaké prekrútenia. Mimochodom, u nás tiež existujú rôzne dezinterpretácie Biblie a aj vďaka tomu u nás boli voľakedy vojny. Teraz to isté pokračuje v Moslimskom svete.

Čo sa ale týka prenasledovania rôznych náboženstiev (bez rozdielu) myslím si, že to nie je dobré. Je síce pravda, že sa to netýka len náboženstiev, ale aj politiky. Ak to ale zájde tak ďaleko, ako v prípade Falun Gongu, treba s tým niečo spraviť. Propaganda ČKS tvrdí o Falun gongu rôzne hlúposti. Knihy Falun Gongu a ich texty, či prednášky majstra sú voľne dostupné na stránkach tohto hnutia. Študoval som ich a musím prehlásiť, že svojim spôsobom Falun Gong škodlivý nie je. Napriek tomu toto nie je moja duchovná cesta. Zaujímam sa hlavne o nich preto, čo sa deje v CČíne a zastávam názor, že tieto svinstvá by mali skončiť čo najskôr. Napriek tomu v Číne existuje komunita ľudí, ktorá praktikuje túto cestu a hoci jej názory nezastávam, súcitím s nimi a malo by to skončiť. Každému vyhovuje niečo iné.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s