Do čoho sa zvyknem zamilovať?

Pôvodne som tento článok mal v pláne napísať včera, na deň Sv. Valentína. Keďže som trochu váhal, či tento článok vôbec napísať, rozhodol som sa ho napísať dnes.

Ako u tých, ktorí vidia existuje “zaľúbil som sa na prvý pohľad”, tak u nevidiacich existuje “zaľúbil som sa na prvé počutie”, možno aj na prvý dotyk. Týka sa to hlavne ľudí opačného pohlavia a to, aké som mal idoly je veľmi zaujímavé čítať. Pokúsim sa vám tieto veci zhrnúť tak stručne, ako to pôjde.

Keď som počúval rozhlasové hry, obdivoval som rôznych hercov, ako vedia narábať s hlasmi. Samozrejme, platí to aj pre rôzne filmy. Niekedy aj keď pekné ženské hlasy šepkajú, dokáže to vo mne vyvolať rôzne pocity. Nazýva sa to ASMR. O tom, čo to je si môžete prečítať na tejto stránke, ale teraz pokračujem ďalej. Napríklad aj intonácia rôznych dievčat, či žien môže vo mne vyvolať rôzne emócie, či rôzne hlášky niektorých ľudí opačného pohlavia. Neplatí to iba v prípade, ak nejaké ženy počujem. Ak nejaká hrdinka v nejakej knihe, či žena zodpovedá čiastočne môjmu idolu a tú knihu načíta muž, tiež si ju dokážem veľmi dobre predstaviť a potom už je to tam. To isté platí aj pri smiechu, či pri speve. Viem, že si osoby, ktoré poznám osobne a do ktorých sa zvyknem zamilovať neuvedomujú a ani nevedia, čo sa deje v mojej hlave. Možno to je v poriadku. Keď mi môj kamarát povedal, že má kučeravé oči, ja som mu na to odvetil. “Ja mám napríklad anténové uši a tiež to nie je v pohode.” Kedy to ale nie je dobré, k tomu sa postupne dostanem. O tom, aké mám predstavy o rôznych mojich idoloch vám tu písať nebudem. Nie som, ako istý bloger, ktorý píše o tom, aby ho dievčatá prefackali. Takéto názory by sa mali písať do súkromných zápiskov, než na internet. Dokonca mnohé z dievčat, či žien ma inšpirovalo k rôznym poviedkam, či piesňam a iným výtvorom. Niektoré zo žien mi občas dali zaujímavé lekcie a pochopil som, že napríklad s určitým druhom pováh by som mal skončiť, preto že to môže dopadnúť veľmi zle. Niektoré mi zas ukázali nové veci, priviedli ma na nové cesty a pri niektorých z nich som spoznal, že niekedy netreba riešiť povahu, či hlas ale to, čo pre teba niekto spraví.

O tom som síce písal, no napriek tomu ma niektoré z dievčat, či žien nechtiac priviedli do zlých duševných stavov. Nakoniec sa mi z toho podarilo postupne dostať. Verte mi, že nie je celkom v poriadku, ak kvôli niektorým dievčatám zbytočne preplačete niekde v sprche kvôli tomu, že máte k nim vytvorenú, ako rôzne východné filozofie vravia, karmickú väzbu. Postupne som pochopil aj to, že vyhýbanie sa určitým ľuďom len kvôli rôznym predstavám nemá žiaden význam a len sa takto zvykne rana zväčšiť. Existujú rôzne východiská z takýchto vecí a to, ako som niektoré veci riešil je veľmi zábavné písať. Samozrejme, nebolo to nič zlé. Tie lepšie riešenia sú pre mňa použiť všetky pocity, ktoré mám na tvorbu niečoho pekného. Možno ste si prečítali v jednom z mojich článkov to, čo mi povedal jeden ajurvédový liečiteľ, použiť zlú energiu na vytvorenie dobrých vecí. Sú ale situácie, kedy musia niektoré čierne chvíle prejsť, no našťastie tieto momenty netrvajú dlho.

Prečo toto všetko píšem? Preto, preto že by som sa chcel ospravedlniť všetkým dievčatám, či ženám, ktorým som vďaka svojej povahe a pocitom spôsobil rôzne trápenia. Snažím sa proti tomu bojovať tak, ako najlepšie dokážem. Niekedy stačí len počkať a prejde to. Čo sa týka mojich predstáv a pocitov, tie si nechávam pre moje napísané výtvory. Či sú to poviedky, alebo básne, aj tam sa snažím vysporiadať s mojimi pocitmi, ale na blogy tieto veci nepíšem. Kto vie? Možno, že raz nejaké moje knihy vydám a dočítate sa, aké sú moje pocity. Nie je to ale nič čudné, preto že mnohí z autorov veľmi žijú vo svojom svete.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s