Názor na Zvukovú konferenciu a reakcia na istý článok

Možno to, čo teraz robím sa niektorým ľuďom páčiť nebude. Myslím si ale, že keď niekto na blogoch zachádza priďaleko, je načase použiť podobné zbrane, ako má svoj protivník.

Ide o článok nevidiaceho Tomáša, ktorý na svojom blogu robí z nevidiacich chudákov a píše o tom, ako je mu ubližované. Stále píše na svojom blogu o tom, aby mu nejaká žena vylepila, no podľa mňa už mnoho nevidiacich mu má chuť dať jednu po papuli aj ja. Nepatrím síce k tým, ktorí by jednali agresívne a násilne, ale pri ňom človek nikdy nevie, čo môže čakať. Na stránke prečo nevidiacim hrabe poukazujem hlavne na to, čo niektorí z nás (hlavne on) na internete vyvádzajú. Tento človek si myslí o sebe, že je úžasný a kadečo dokázal. Skutočne ukazuje len to, že blog by nemal ani mať. Dokonca sa obul do nevidiaceho, ktorý je na tom oveľa lepšie, než on sám a vyčítal mu, že je priveľa pri internete. Ten nevidiaci (poznám ho osobne) na internete riešil rozumné veci, než náš slávny hrdina. To, že sa nemá vôbec dobre vďaka psychickým stavom, za ktoré si môže on sám, to je jeho vlastný problém a nie problém iných ľudí. Mimochodom dozvedel som sa od istého nevidiaceho, že ho z istého počítačového tábora museli vziať na psychiatriu, alebo aj to, že bol agresívny k pedagógom. Nikto nie je svätý, ale on sa podľa mňa pokladá za Krista, ako tak jeho blog sledujem. Články síce nečítam, ale za to ako zistíte na istej FB stránke, robím si z nich zábavu. Určite je rád z toho, koľko ľudí číta jeho články. Nezamýšľa sa nad tým, čo si o ňom myslia rôzni ľudia. Ak mu niekto pravdivo okomentuje jeho článok, nechá si vypnúť komentáre. Aj to je prejavom slobody slova, ktorým sa Tomáš tak vehementne oháňa. Všetko ale má svoje hranice.

Teraz už podľa mňa zašiel priďaleko, preto že obviňuje majiteľa istého softvéru pre nevidiacich s názvom Zvuková konferencia z toho, čo nie je pravda. Takéto hlúposti vedia vyťahovať hlavne rôzni politici a frajerikovia. Myslím si, že keby majiteľ zvukovej konferencie bol taký, ako o ňom Tomáš píše, určite by tento program dopadol, ako Klango, alebo by ho ľudia vôbec nenavštevovali. Som Stanovi vďačný za mnohé a som rád, že sa mi dovolí prezentovať aj v rádiu ZK, čo je rádio zvukovej konferencie. Práve tam mám istú reláciu a vďaka tomu som neskôr založil blog s rovnakým názvom, ako má relácia. Vďaka nepatrí len Stanovi, ale aj ostatným členom tejto komunity, ktorí majú so mnou trpezlivosť hlavne vtedy, keď chcem spropagovať svoje blogy, či moje kompozície. Dokonca Ján Čajan z tejto komunity uviedol odkaz na Globe of music, môj blog o etnickej hudbe na svojich stránkach. Patrí mu za to veľká vďaka.

Ak som s niektorými členmi zvukovej konferencie mal nejaké konflikty, chcel by som sa im ospravedlniť, no väčšinou sme si tieto veci, hoci po dlhom čase a s chladnou hlavou vyriešili a dnes spolu ďalej komunikujeme. Občas si navzájom pomôžeme a som rád, že som spoznal aj tam množstvo zaujímavých ľudí. Neverte všetkému, čo niekto, kto rieši svoje komplexy tak, že útočí na iných ľudí na svojom blogu napíše. Okrem toho Stano, ako administrátor je výborný človek a pokiaľ sme mali nejaký problém, vyriešili sme ho a život šiel ďalej.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s