Ako vláda pomáha zdravotne postihnutým

To, čo tu uvidíte napísané milí čitatelia sa vám vôbec páčiť nebude, hlavne tým z našej vlády. Pozor, tu nepôjde o žiaden politický boj. Nevyhovárajte sa na EÚ, či na Sorosa, už choďte s tým do čerta. Nepomôže ani nevidiacim, či inak zdravotne postihnutým to, že sa ocitnú v politike, preto že mnoho vecí by tu aj tak pokazilo. Platí to aj pre Českú republiku a možno aj iné krajiny východnej Európy. V tomto blogu sa opieram o skúseností rôznych ľudí, ako aj o rôzne články, ktoré radšej citovať nebudem. Verím, že potom by niektorým nevidiacim sa doslova naježili vlasy tak, ako psovi srsť.

Čo sa týka EÚ, vláda sa nezapojila do projektu, ktorý sa venuje zdravotne postihnutým. Veľká škoda, že mi nikto ten článok neposlal, tak rád by som ho tu zdieľal. Na druhej strane má iba medové reči a ťahá medové motúziky postihnutým pod nos. Platí to pre nevidiacich. Aj ja som si napríklad myslel, že Euro bankovky nie sú prístupné pre nevidiacich, no jeden môj známy, ktorého kamarát bol v Nemecku ma na to upozornil a tak som spoznal rozdiely v nových bankovkách. To ale nie je nič. Istý človek z Českej republiky sa na jednej konferencii pre nevidiacich na internete nechal počuť, že šance, aby sa nevidiaci zamestnal niekde sú veľmi mizerné. Ten človek vie aspoň programovať a pracuje na vlastnej nohe. Ak si myslíte, že je to nemožné, potom ešte stále spinkáte v minulej dobe a dobre vám tak. Prečo by nevidiaci napríklad nemohli programovať? Dá sa to naučiť. Treba mať na to len vlohy a potom to už pôjde. Je síce pravda, že programy, ktoré naprogramujú nevidiaci neobsahujú takú grafiku ako tie, ktoré naprogramuje človek, ktorý vidí. Na druhej strane sú aspoň prístupné pre tých, ktorí nevidia. Niektorí na tom zarábajú, či zarábajú napríklad na internetových reklamách. Aj to sú peniaze a je to oveľa lepšie, než podviesť niekoho za peniaze a to iba preto, že niekto nevidí. Aj ja píšem tento blog a nevidím, no používam technológie, ktoré mi túto prácu uľahčujú.

Čo sa týka ľudí s iným zdravotne postihnutím myslím si, že oveľa viac pre nich spravili rôzne občianske združenia, než vláda. Niektorí ľudia nie len zo Slovenska, ale aj z Česka majú dokonca tú drzosť, že rozprávajú o tom, že túto myšlienku, aby sme pomáhali zdravotne postihnutým nám nakázal západ, pri čom je to odprezentované tak, akoby to bolo niečo nepriateľné. Existujú aj iné podobné názory na internete, dokonca niektorí ľudia zachádzajú tak ďaleko, že zdravotne postihnutých by nemal dotovať štát, preto že nie sú produktívni. Isteže, v niektorých prípadoch si za to niektorí zdravotne postihnutí môžu sami, ako napríklad niektorí nevidiaci frajeríkovia na internete, ktorí zo seba robia na blogu chudáčikov. Nechcem uvádzať tieto negatívne články pre vás, ale tamtým hore by som chcel odkázať jednu vec. Stále sa vyhovárate na druhého, prestaňte už s tým. Dokonca to zachádza až tak ďaleko, že úrady robia všetko preto, aby znemožnili niekomu vytvoriť chránenú dielňu. Ja sám som to zažil, ale nechcem tu kvôli problémom uviesť miestá a mená ľudí, kde sa takýto problém stal. Na druhej strane máte ešte k tomu gule rozprávať do médii, ako pomáhate zdravotne postihnutým? Pozor, neplatí to pre nevidiacich. Myslím si, že nebyť rôznych občianskych združení kto vie, akoby o niektoré deti s ťažkým zdravotne postihnutím bolo postarané. Pred niekoľkými týždňami som sa zhodol na tom, že sa vôbec nečudujem, prečo mnoho mladých ľudí radšej bude študovať a pracovať v zahraničí, než tu. Jedna z príčin, ktorú moji známi nepovedali, ale aj bez rozhovoru na túto tému vďaka kamarátom a známym, ktorí pracujú v zahraničí viem, že napríklad v Anglicku, či Nemecku majú nevidiaci oveľa lepšie podmienky na život, než v krajinách bývalého východného bloku Prestaňte sa teda vyhovárať a radšej začnite plniť to, o čom do médii rozprávate, preto že slová sú len slová.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s