Prečo mnohí ľudia opúšťajú Slovensko?

Nadišla chvíľa, kedy je potrebné napísať istý článok. Opäť rátam s tým, že sa nebude niektorým ľuďom páčiť. Akceptujem to a nebudem mazať vaše komentáre plné nenávisti. Môžete si tu riešiť svoje problémy, no nevyriešite nič. Mnohí z tých, ktorí opustili našu krajinu a chcú priniesť na Slovensko niečo nové niektorí ľudia pokladajú za vlastizradcov. Rád by som vás vyviedol z omylu, preto že aj ja milujem našu krajinu, no neskrývam za lásku k vlasti a za kresťanské hodnoty nenávisť k ľuďom inej farby pleti, či iného náboženstva, alebo ľuďom s iným zdravotným postihnutím, či Homosexuálom a podobne.

Rozoberme si tu jednotlivé dôvody také, aké sú. Môžu tu byť aj iné dôvody, no zobral som to hlavne zo svojho pohľadu:

  • Dobre platená práca – Skúste si predstaviť prácu v Nemecku a potom rovnakú prácu na Slovensku. Rozhodne práca v Nemecku je lepšie platená, než tá na Slovensku.
  • Príležitosti pre lepší život – Na Slovensku a v krajinách bývalého východného bloku nie je veľa príležitostí pre svoje sny. Istý ruský hudobník musel kvôli tomu opustiť Rusko a usadil sa v Nemecku, aby tam mohol realizovať svoje nápady. Bohužiaľ, s týmto súvisí aj ďalší dôvod.
  • Lepšie vzdelanie – V mnohých veciach naše vzdelanie zaostáva napríklad za Austráliou, či Južnou Kóreou. Pre kvalitné vzdelanie nemusíme ísť práve do týchto krajín. Postačia nám aj škandinávske krajiny. Mnohí si pochvaľujú napríklad život vo Švédsku, či Fínsku a iných severských krajinách.
  • Lepšie cestovanie – Na západe je infraštruktúra v oveľa lepšom stave, než na Slovensku. Mnoho ciest je tu ešte stále rozbitá a niektorí ľudia vravia, že polícia vás zmeria od buka do buka. Či je to pravda, to je každého osobitný názor.
  • V západných krajinách sú podmienky pre tých, ktorí majú zdravotné znevýhodnenie oveľa lepšie, než v krajinách východnej Európy a to platí aj pre našu krajinu.
  • Čo sa týka politiky, ak niekto spraví v politike niečo zlé v západných krajinách, okamžite odstúpi. Naši politici sa ešte stále budú vykrúcať a zvaľovať vinu na niekoho iného. Obávam sa, že neplatí to len pre politikov, ale aj Slovákov vôbec.
  • Vo Fínsku, ktoré je na tom oveľa lepšie v mnohých oblastiach, teda aj kultúrne si vedia vážiť svoju kultúru a pestujú ju. My sa hráme na vlastencov rôznymi čudnými spôsobmi, ako napríklad útokom na študentov inej farby pleti. Isteže, občas sa niečo podobné udeje aj v Nemecku, ibaže na Slovensku to zakrývame za lásku k národu v niektorých prípadoch, čo je niečo hnusné.

Práve kvôli týmto dôvodom mnoho ľudí opúšťa našu krajinu, no dôležité sú hlavne tie prvé dôvody. Nakoniec aj vo Francúzsku sa vyskytnú nejaké útoky či na prisťahovalcov, alebo na Francúzov, ako takých. Ibaže zväčša sú to hlúpe šarvátky rôznych zberb. Občas sa pritrafí aj nejaký teroristický útok, ibaže tie organizujú militanti niekde až zo Stredného východu. Samozrejme, majú na to svojich ľudí, ale keď si toto všetko zoberieme, to isté nerobia aj Európania? Čo poviete na útok v Paríži, ktorí spáchali Islamisti? Alebo na útok istého blázna v jednej zo severských krajín, ktorý dal postrieľať množstvo ľudí, ako sa mu páčilo? Alebo čo útok spred pár týždňov v mešite na Novom Zélande? Je to hlavne o ľuďoch, nie o náboženstvách, či rasách a národoch. Neexistovali aj v Kresťanstve rôzne organizácie a skupiny, ktoré útočili na tých, ktorí neboli Kresťania, alebo si Kresťanstvo upravili? O tom to celé je, ibaže príčina, nech je aj hlúpa sa vždy nájde. U nás na Slovensku je množstvo hlúpych výhovoriek a množstvo chýb, takže mnohí pôjdu preč na západ a majú na to ideálny dôvod. To isté platí aj pre africké krajiny, akurát s tým rozdielom, že v tých krajinách sú oveľa horšie politické systémy, než ten náš. Nechcem tým povedať, že náš politický systém je zlý. Nie je zlý, nie je ani dobrý. V Afrike sú okrem toho rôzne etnické vojny. Prečítajte si napríklad knihy od (Ryszarda Kapuścińského a pochopíte, čo sa v Afrike deje. Našťastie my môžeme byť radi, že ešte nekráčame dozadu, ako raky. Za to v niektorých veciach začíname stagnovať a tie niektoré veci sú veľmi dôležité.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s