Názor na Taekwondo sústredenie v Plejsy: Členovia Usmej sa na mňa praktizujúci Taekwondo

V dňoch 11. Mája až 12. Mája 2019 Slovenská asociácia Taekwondo zorganizovala pre členov Usmej sa na mňa, ktorí cvičia kórejské bojové umenie Taekwondo sústredenie pre Taekwondistov z tohto občianskeho združenia. Ako jeden z Taekwondistov som bol na tom sústredení aj s mojim asistentom, ktorý mi keď bolo treba pomáhal. Treba ešte dodať, že občianske združenie Usmej sa na mňa sa venuje ľuďom so zdravotnými znevýhodneniami, medzi ktoré samozrejme patrí aj zrakové postihnutie.

Toto je môj názor na celé toto sústredenie. Piati tréneri (jeden hlavný tréner + štyria asistenti) dali nám poriadne zabrať. Nesťažoval som sa. Práve, že bol som rád a postupne sa môj vzťah ku Taekwondu začal prehlbovať. Neviem, či to je preto, preto že mám rád kórejskú kultúru, či preto, preto že bolo veľa tréningov. Možno to bolo aj kvôli trpezlivosti P. Ižarika a jeho asistentov. Naučili sme sa nové veci, dokonca aj sebaobranné techniky. Neskôr sme si ich s asistentom skúšali. Ani ranná rozcvička nebola zlá. Môj problém z tým, ako budem behať sme vyriešili tak, že som behal z niektorým s trénerov. Kto to bol, nech si čitatelia domyslia. Všetky zážitky z tréningu tu na môj blog písať nebudem. Jediné, čo by som k tomuto chcel dodať je moja nádej, že možno budú aj iné sústredenia. Po prvý krát na niečom takom, ako človek, ktorý sa zúčastnil tohto sústredenia mi toto sústredenie prinieslo veľmi veľa. Trénerom patrí veľká vďaka, čo som im osobne povedal a verím, že podobné sústredenia, možno aj tábory sa budú organizovať. Tieto sústredenia môžu Taekwondistov z Usmej sa na mňa veľa naučiť. Či rôzne bojové postoje, rôzne bojové techniky, techniky sebaobrany a ešte viac dokáže nás posunúť až na takú úroveň, že budeme súťažiť. Preto treba napredovať dopredu a raz sa možno dostaneme aj na majstrovstvá sveta v Taekwonde. Verím, že niečo také určite existuje.

V čase, kedy tento článok bol zverejnený sa pripravuje paraolympijský Taekwondo tábor. Určite aj tu o ňom budem bližšie na mojom blogu informovať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s