Nečakané zmeny a na čo sú pre mňa dobré

Asi pred niekoľkými týždňami sa začali u nás objavovať prvé obete Koronavírusu. Na sociálnych sieťach sa začali množiť rôzne veci, nad ktorými rozum zastával. To všetko vďaka tomu, že niektorí ľudia nie sú v práci a skutočne nemajú, čo robiť. Preto začínajú šíriť rôzne správy, ktoré nemusia byť vôbec pravdivé. Chyba je hlavne v ľuďoch, nie v internete, či sociálnych sieťach. Aj ja som sa kvôli tomu rozhodol opäť uviesť do pohybu môj blog.

Rovnako aj ja nemôžem ísť študovať do školy. Napriek tomu sa vzdelávame na diaľku všetci, no styk s ľuďmi je pre mňa oveľa lepší, než takéto diaľkové študovanie. Chápem dnešnú situáciu. Mal som určité plány, tie trochu stroskotali, ale snáď sa všetko vráti do starých koľají. Po volebnom období sa bude treba poriadne obracať a snáď si ľudia uvedomia, že sú oveľa dôležitejšie veci, než peniaze.

Pre mňa táto situácia je z časti pozitívna. Aspoň budem mať viac času na moje blogy popri učeniu, na internet nahrám nové zvuky, či novú hudbu a o Spotify playlisty tiež núdza nebude, nehovoriac o inzerátoch na portály Ja spravím. Aspoň takto si zarobím niečo, preto že každý peniaz je dobrý. Okrem iného som začal aj z podcastovaním, takže môžete si ma aj vypočuť, pokiaľ chcete. Možno onedlho na mojich blogoch pribudnú nové články z rôznych oblastí.

Rozmýšľam aj nad tým, že niektoré blogy odstránim preč. Niektoré blogy nechám tak, takže budú on-line, ale nebudem už na ne uverejňovať nič. Okrem toho existujú aj prírastkové hry, ktoré idú samé, nemusia fungovať vždy on-line a fungujú aj vtedy, ak zadáte pár pokynov hre, odídete z nej a hra beží ďalej. Tak pri hrách nemusím zabíjať čas.

Koncom minulého roku som začal s nahrávaním mojich skladieb na portál Jamendo, kde si registrovaní užívatelia môžu stiahnuť, či nahrať svoje skladby pod licenciou Creative commons. Pripomína mi to aj voľne dostupné softvéry s otvoreným zdrojom pod licenciou GNU. Možno tu začnem písať aj o legálnom sťahovaní, preto že na slovenskom internete tu nič o tom nie je. Ak sa niečo nájde, články zvyknú byť zamknuté, pri čom rôzne falošné správy a informácie, či výlevy rôznych tupcov sú tu voľne dostupné. Snáď sa mi podarí v ľuďoch z Česka a Slovenska prebudiť záujem o nové veci. Pozor, nebudú sa týkať iba ľudí so zrakovým postihnutím, ale všeobecne ľudí z Českej republiky a zo Slovenska.

Na záver pre všetkých tých, ktorí majú pozitívny Koronavírus chcem odkázať toto: Nebojte sa, vyliečite sa. Všetko dopadne dobre a opäť sa všetci vrátime do normálneho života.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s