Rasťo Piško

Rastislav “Rasťo” Piško sa narodil 7. Apríla 1962 v Martine. Kto by nepoznal jeho listy premiérovi? Alebo, kto by nepoznal jeho imitácie? Spolu s Michalom Dočolomanským imitovali rôznych hercov, či politikov a náramne sa k sebe hodili. Zatiaľ, čo už Miško dospieval svoje “Zbohom buď lipová Líška” asi pred jedenástymi rokmi, Rastík ešte stále žije.

Pred šiestimi rokmi sa napríklad pustil do relácie Brúsenie jazykov. Vždy si vypočujem to najlepšie z tejto relácie a trochu ma prekvapilo, že sa na to dal. Veď ja, čo si ho pamätám, ako satirika, či spisovateľa pre mňa bolo zaujímavé ho počuť v tejto relácii v úlohe moderátora. Mnohí z nevidiacich napríklad ani netušili, že sa pustil do načítavaní niektorých našich kníh, za to mu patrí tiež veľká vďaka.

Listy premiérovi sa napríklad aj teraz vysielajú v relácii Pichli vidly, ktorú si môžete vypočuť na rádiu Slovensko. Neviem len, či aj v rozhlasových hrách je ho počuť tak často, ako napríklad Petra Sklára, či iných hercov. V niektorých rozhlasových hrách som jeho hlas spoznal, ale nebolo ich veľa.

Na záver by som tomuto satirikovi, spisovateľovi, hercovi, moderátorovi a imitátorovi chcel popriať veľa úspechov v jeho práci. Ako som tu už spomínal, nevidiaci si môžu napríklad vypočuť jeho knihy, či tie, ktoré načítal pre SKN, alebo tie, ktoré napísal a boli načítané v SKN (Slovenskej knižnici pre nevidiacich a slabozrakých Mateja Hrebendu v Levoči). Naviac ma z jeho kníh zaujala kniha Hačava – spomienky PSáka. O čom je táto kniha, to prezrádzať nebudem.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s