Názor na film Sviňa: To nie je iba fikcia

Je to už niekoľko mesiacov, čo som bol v kine, aby som si pozrel film Sviňa, ktorý bol natočený podľa knihy Arpáda Soltésza. Knihu som si samozrejme vypočul v audio verzii už pred tým, ale nahranú a vypožičanú od SKN. V čase, kedy sa tento film premietal vyšla síce audio kniha Sviňa, ale keďže som už túto knihu mal vypočutú, neponáhľam sa s jej objednaním.

Nebudem tu písať celý dej filmu, či knihy. Nech sa čitateľ knihy, či divák filmu nechá prekvapiť. Bez tak mnohé z udalostí, ktoré sa stali boli použité ako aj v knihe, tak aj vo filme. Mimochodom, Arpád Soltész ma svojou knihou Mäso – Vtedy na východe tiež poriadne prekvapil. Kniha Sviňa vo mne  prehĺbila sympatie ku Arpádovi Soltészovi.

Keďže nevidím, musel som sa často pýtať svojho asistenta, čo sa deje. Pri niektorých situáciách vo filme mi až behal mráz po celom tele. Keďže som už pred tým čítal knihu vedel som približne, čo bude nasledovať. Ako sa pri filme očakáva, veľa z toho je úplne odlišného od knihy. Hlavné momenty ale ostali a to, čo sa skutočne nestalo sa vo filme nepoužilo. To, čo je skutočné nebudem prezrádzať.

Na záver všetci ľudia po skončení filmu a počas titulnej piesni nevraveli nič. Bolo počuť len stavanie zo stoličiek a žiadne hlúpe komentáre. Myslím si, že film na tých ľudí spravil obrovský dojem. Čo sa týka môjho pohľadu na film z osoby, ktorá nevidí, mnohé z toho mi ani nebolo treba opisovať. Možno to vnímam aj preto, preto že som už pred tým čítal rovnomennú knihu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s