Wattpad: Miesto, kde kvitne nová literatúra

Možno niekto z vás počul o internetovej stránke, ktorá sa nazýva Wattpad. Čo to je za stránka a prečo ju mám rád?

Čo je to Wattpad?

Wattpad je internetová komunita, kde ľudia píšu, čítajú a komentujú svoje literárne diela. Môže ísť o príbehy rôzneho žánru od hororu a akčných príbehov až po sci-fi. Dokonca tam pokojne môžete publikovať aj poéziu či Fanfiction. Fanfiction je fikcia fanúšikov, ktorá sa viaže na to, čomu fanúšikovia fandia. Tí, čo napríklad počúvajú K-Pop, určite budú písať o BTS a pod. Každý si tu nájde svoje vysnívané literárne dielo a prípadne ho možno aj inšpiruje.

Prečo práve Wattpad?

Existujú rôzni autori, ktorí začali byť populárni práve vďaka Wattpadu. Výdobytky modernej techniky im umožnili uverejniť ich literárne diela. Neskôr ich oslovili vydavatelia a oni potom vydali svoje dielo aj knižne. Možno aj vy by ste chceli zistiť nie len od literárnych kritikov to, akú má vaše dielo hodnotu aj z pohľadu obyčajného čitateľa. Wattpad je práve preto ideálnym miestom, kde sa o to môžete presvedčiť.

Moje dojmy z Wattpadu

Už dávno sme si s kamarátmi posielali našu literárnu tvorbu. Oveľa viac som ale rozumel dielam, ktoré majú dej. Netvrdím, že poéziu nemám rád. Príbeh je ale príbeh, čiže do deja sa vie pohrúžiť každý. Je to jedno, či ide o román, film, alebo o rozhlasovú hru. To som pochopil už vtedy, keď som začal písať moje prvé poviedky. Asi pred dvomi rokmi som sa dopočul o Wattpade a zaregistroval som sa tam. Bol som zvedavý, čo Slováci píšu na Wattpad, aká je ich literárna tvorba. Veľmi ma prekvapili mnohé literárne diela. Akoby na internete sa objavili konečne ľudia, ktorí milujú umenie a nepíšu rôzne hlúposti, ale čisté umenie. “Takíto ľudia sú vzácni na internete.” Pomyslel som si, keď som čítal rôzne diela na Wattpade. Hudbe síce nebude rozumieť každý, ale príbehom určite áno.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s