Niečo o tomto blogu

Pozdrav

Zdravím! Už niekoľko rokov sa venujem blogovaniu. Niektoré z mojich blogov boli písané aj v Angličtine kvôli tomu, aby vedeli aj ľudia z iných krajín niečo o nás, či niečo nové. Nezáleží na tom, čo to je. Ľudia dnes prepadli sledovaniu všetkého, čo je trendové. Nie je to celkom správne. Niektorí dokonca využívajú internet dosť nesprávne. Nájdu sa aj takí ľudia, čo skutočne vedia, ako využívať správne internet. Verte mi, aj ja som bol úplne iný v týchto veciach. Obyčajne príde ale zmena, ktorá človeka naučí rôznym veciam a prinúti ho spadnúť, aby mohol opäť stať.

Toto je hlavný blog mojich projektov, ktoré v súčasnosti nazývam, ako Tanuki space. Pomenovanie Tanuki je z Japončiny a je to pomenovanie pre psa medvedikovitého japonského v Japončine. Hoci toto pomenovanie je v Japončine, zaujímam sa aj o iné kultúry. Keďže všetci sme spojení s univerzom, v ktorom vznikajú stále nové a nové veci, vznikol názov Tanuki space. Slovo vesmír, alebo univerzum používam  aj v súvislosti s Bohom, preto že niektoré náboženstvá sa rúhajú v mene Boha.

Určite vás taktiež zaujíma aj to, prečo tento blog vznikol. Toto je konečný hlavný blog. Tu budú rôzne informácie z rôznych mojich záujmových oblastí. Možno nadíde aj to, že ostatné blogy budú vymazané z webu preč a hlavné dianie sa presunie tu. Píšem hlavne pre Slovákov a Čechov na tomto blogu, no ak bude existovať Anglická verzia a to si píšte, že bude, budem písať pre ľudí, ktorí ovládajú tento jazyk, či sa ho buď naučili v škole, alebo ho bežne používajú. Kto vie? Možno vzniknú blogy aj v iných jazykoch.

Kto som?

Určite ste zvedavý, kto napísal tento blog. Moje meno je Marco Oros. Venujem sa hlavne hudbe, no medzi moje ďalšie záujmy patria aj písanie, či alternatívne vzdelávanie. Keďže existuje množstvo spôsobov, ako získať rôzne informácie, stačí sa len naučiť cudzí jazyk a už sa môžete začať dozvedať. Takto to bolo aj v mojom prípade, takže Angličtinu som uplatnil ďaleko lepšie, než som čakal. Práve preto niektoré blogy píšem v Angličtine.

Okrem blogov ma zaujímajú aj nové programy, ako aj hry vytvorené a prístupné pre nevidiacich, keďže nevidím. Sám sa ale pohybujem mimo prúdu, ktorým ide bežná spoločnosť. Ak niekto kráča po ceste, ktorú pozná, prečo nepreskúmať aj tie ostatné cesty? Práve to som ja, takže sa púšťam aj do nových záujmov, aby som vyskúšal a objavil niečo nové. Niektoré záujmy ale opäť opúšťam keď zistím, že ma to vôbec vnútorne neobohatí. Človek predsa musí skúšať rôzne veci. Čas sa dá na to nájsť a verte mi, že aj vďaka týmto skúsenostiam môžu byť ľudia šťastní, než bývali.